İngilizce Eğitimi

İngilizce Eğitimi Programları

İngilizce Eğitimi Hakkında

1 – İngilizce Eğitimi ( Birebir Özel İngilizce Eğitimi )
2 – İngilizce Eğitimi ( 4 Kişiden Oluşturulan Gruplarla )

İngilizce eğitimi programları, hiç bilmeyenden başlayarak YDS , IELTS , PROFICIENCY, LYS 5 gibi tüm akademik sınavlara hazırlık programını içerecek bir biçimde mevcuttur.

İngilizce eğitimi programları, bire bir özel ders şeklinde uygulanabileceği gibi 4 kişiden oluşan ve seviyeleri denk olan öğrencilerden oluşan homojen gruplara katılarak da eğitim alınabilir.Akademik sınavlara hazırlık eğitimleri genellikle yılların deneyimine dayanarak özel eğitim şeklinde alınması tavsiye edilir.Çünkü,bu tür akademik sınavlar yaşamsal öneme sahip olaylardır.başarılı olmak ve mutlaka kesin bir sonuç elde edilmek amaçlanıyorsa,özel eğitim bu amaca en uygun eğitim yöntemidir.Akademik sınav sonucu,sınava girecek olan adayı % 100 etkileyen bir sınav olduğundan özel İngilizce eğitimi almak başarı şansını yükselten bir unsurdur. Aslında, İngilizce eğitiminin özel alınmasında sayısız yarar vardır.Zira,ana dili İngilizce olmayan bir ülkede İngilizce öğrenmek için özel eğitim almak grup eğitimi almak daha faydalıdır.grup eğitimlerinde,öğrencilere tüm ders süresinde en fazla 2-3 dakika düşerken, özel eğitimde tüm ders süresi hoca  eğitim alan öğrenci ile birebir ilgilenir.Bu durum,yapılan eğitimim başarı ile sonuçlanmasına katkı sağlar.


Özel İngilizce eğitimi,başındaki özel kelimesinden kaynaklanan bir ürküntü yaratır İngilizce eğitimi almak isteyen kişilerde.Oysa,gerçek hiçte sanıldığı gibi değildir. Grup şeklinde yapılan İngilizce eğitimlere ödenen ücret ile özel eğitime ödenen ücret aslında, özel eğitimin daha kısa sürmesi ve daha kısa sürede ilerlenmesi nedeni ile farksızdır.Fark olsa da çok azdır ve bu tür bir ciddi eğitimde önemsenmeyecek kadar azdır.İngilizce eğitimine ayrıca ödenen ücret doğurgandır.yani karşılığı vardır.İngilizce bilen bir kişinin çalışma hayatında kazanacağı para ile bilmeyenin kazanacağı para arasında uçurumlar vardır.Ek olarak,İngilizce eğitimi almış bir kişi,çalışma hayatında çalıştığı kurumda yükselirken ve terfi ederken bilmeyenlerin bu tür bir şansı yoktur.İngilizce eğitimi almış ,İngilizce bilen hele,hele elinde bir IELTS belgesi bulunan biri ile bunlara sahip olmayan birini kıyaslamak ” abesle iştigal etmekten ” başka bir şey değildir.


İngilizce eğitimi
konusu ülkemizde büyük  bir sorundur İngilizce öğrenmek isteyenler için. İngilizce öğrenmek isteyenlerin en büyük sorunu kaliteli eğitim veren bir kurum ya da kuruluş bulmak ya da özel eğitim almak istiyorsa kaliteli ve asıl önemlisi ” İngilizce öğretmeyi bilen bir hoca ” bulmak şeklindedir genellikle.Bu sorunu çözmek ayrıca,internet aracılığı ile de mümkün değil .Zira, İngilizce eğitimi konusunda,internette büyük bir bilgi kirliliği var.Herkes en iyi olduğunu söylüyor ama doğru mu ? belli değil.Kanıt Yok.Zira,eğitim konusunda en iyi olmak kolay değildir.Yılların deneyimine sahip olmak gerekir.Bu gün Türkiye de saysanız 100 yaşına ulaşmış bir eğitim kurumu bulamazsınız. Ama, bir Oxford yüzü aşkın yıldır var.İngilizce eğitimi ciddi bir iştir.Bilgi,beceri,deneyim, organizasyon becerisi ve her şeyden önemlisi İngilizce eğitimin bel kemiği olan iyi hoca ister.