Proficiency Sınavına Nasıl Hazırlanmalı 

Proficiency Sınavına Nasıl Hazırlanmalı

Proficiency Sınavına Nasıl Hazırlanmalı Acaba ? Proficiency Sınavına Nasıl Hazırlanmalı ve Sistemi 1 –  Proficiency Sınavı ( Proficiency Sınavı için Bireysel – Özel Ders ) 2 –  Proficiency Sınavı ( Proficiency Sınavı için 4 kişilik Gruplarla Ders ) Proficiency sınavına nasıl hazırlanmalı diye düşünmeyin. Tüm üniversitelerin Proficiency sınavlarına bizimle birlikte hazırlanabilir ve size özgü seçeceğiniz programla sınavda başarılı olabilirsiniz. Proficiency Akademik Eğitimin tüm olanaklarından yararlanabilir ve bizden her konuda destek alabilirsiniz. Proficiency sınavı, merkezi bir kurum tarafından yapılmaz. Her üniversite hazırlık sınıfına alacağı aday öğrencilere, kendi eğitim yapı ve karakterine uygun bir program uygular ve…

Detaylar
Proficiency Sınavında Öncülük 

Proficiency Sınavında Öncülük

Proficiency Sınavına Hazırlıkta Öncülük,yapmak gurur verici.Bu şekilde,proficiency sınavına hazırlanan aday öğrencilere vereceğimiz eğitimin kalitesi kendiliğinden ortaya çıkar.Verilen proficiency eğitiminde,aday öğrencilere,genel İngilizce çizgisinde bilgi genellikle çok az olur.gereksinim duyulmadıkça eğitimlerde bu konuya değinilmez.Eğitimlere daha çok,proficiency sınavında,öğrenciyi rahatlatan,doğru ve hızlı yanıtlar vermesine destek sağlayan sınav teknikleri ve sınav taktikleri üzerinde durulur.Bunun yanı sıra,sınavda başarı sağlamada çok önemli bir rolü olan akademik kelime bilgisini geliştirici ve arttırıcı özel önlemler alınır.Alınan ve uygulanan bu özel önlemler sayesinde ,sınava giren aday öğrenci başarıyı yakalamakta zorlanmaz.

Detaylar
Proficiency Sınavında Aile Desteği 

Proficiency Sınavında Aile Desteği

Proficiency Sınavına Hazırlıkta Aile Desteği,sınava girecek olan aday öğrenci için hayati bir önem taşır.Bu desteği hissetmeyen öğrenci ,soğukkanlılığını kaybeder ve umutsuzluğa düşer.Sınavda başarılı olmak için,ailesinin yanında olması öğrenciyi cesaretlendirir ve sınava daha sakin bir kafayla girerek ,yapması gerekenleri rahat yapar.Aday öğrencinin,sınavdan önce eğer ilave bir eğitime ihtiyacı varsa bunu rahat bir biçimde ailesine söyleyebilir.Bu nedenle,proficiency sınavına girmek için hazırlık yapan aday öğrencilere ailelerinin,çok ılımlı yaklaşması ve her an yanında olduklarını ve tam desteklerini ona hissettirmeleri öğrenci için gerçekten önemlidir.

Detaylar
Proficiency Sınavına Hazırlıkta Karmaşa 

Proficiency Sınavına Hazırlıkta Karmaşa

Proficiency Sınavına Hazırlıkta Karmaşa,sınava girecek olan aday öğrencinin kendisne yol gösterecek ve ders alacak bir hoca yada bir kurum aradığında başlıyor.Zira,proficiency sınavına hazırlık için araştırma yaptığında,eğer internette araştırma yapıyorsa öyle değişik ve saçma şeylerle karşılaşıyor ki,öğrenci şaşırıyor.Özel ders almak için ,hoca araştırdığında ise yine karşılaştıkları öğrenciyi şaşırtıyor.İşin içinden çıkmak için ,mecburen çevresinden yardım ve destek istiyor ama yardım yada destek istediği kimseler de proficiency sınavının nasıl bir şey olduğunu bilmediğinden ya yanlış yönlendiriyor ya da yardım edemiyor ve destek olamıyor.Daha sonraki aşamalarda ise,okulun düzenlediği yaz okulu karmaşası başlıyor.Gitsin mi gitmesin mi ? karar veremiyor.Çevresinde de karar vermesine katkı sağlayacak kimse bulamıyor.

Detaylar
Proficiency Sınavına Hazırlıkta Hoca 

Proficiency Sınavına Hazırlıkta Hoca

Proficiency sınavına hazırlıkta hocanın etkisi,öğrenciyi yönlendirme ve başarılı olması açısından çok önemlidir.Hoca bilgisi ve uzmanlığı ile öğrencinin üzerinde olumlu bir izlenim bırakarak,kendini öğrenciye sevdirir ve bilgisi ile onun innacını kazanabilirse,sınavdan çok güzel sonuçlar alınır.

Detaylar
Proficiency Sınavının Kaynakları 

Proficiency Sınavının Kaynakları

Proficiency sınavının kaynakları,ülkemizde proficiency sınavı dünyada ki gibi belli kurallarla uygulanmadığından yani standart bir şekle sokulmadığından,proficiency sınavının kaynakları var mı sorusunun yanıtı hem var hem de yok şeklinde yanıtlanabilir.her ikisi de doğru yanıt olma özelliğini bu şekilde taşır.Ama ,bu yanıtın karışık olmasının nedeni sınavın yapısı yada yapanlar değil,ülkemizde ki uygulama biçimidir.

Detaylar
Proficiency Sınavına Nasıl Çalışılır 

Proficiency Sınavına Nasıl Çalışılır ?

Proficiency Sınavında Başarılı Olmak isteyenlerin ,dil bilgisi kurallarına ve akademik kelime bilgisini genişleten ve geliştiren çalışmalara çok hazırlanması ,çalışması ve tüm bu bilgileri sanki kendinden bir parçaymışcasına içselleştirmesi gerekir.

Detaylar
Proficiency Sınavı Zor mu ? 

Proficiency Sınavı Zor mu ?

Proficiency sınavı zor mu , diye soru yöneltildiğinde verilmesi gereken en iyi cevap,hangi sınav kolay ki ? demek olur.Şayet,sınava girecek olan aday öğrenci,hazırlık sınıfı okumuşsa ve hazırlık sınıfı bittikten sonra bu sınava giriyorsa,yada hazırlık sınıfı okunmadan muafiyet amacı ile giriliyorsa,seviyesi uygun olmayan yada bitimde giren içinse,iyi çalışmamış olan her öğrenci için proficiency sınavı zordur.

Detaylar
Proficiency Sınavında Uyum 

Proficiency Sınavında Uyum

Proficiency Sınavına Hazırlıkta Hoca-Öğrenci Arasında bir Uyum sağlanması,hazırlık çalışmalarının başarılı olmasını ve sınav sonuçlarının olumlu yönde etkilenmesini sağlayan en önemli unsurlardan biridir.

Detaylar
Proficiency Sınavının Önemi 

Proficiency Sınavının Önemi

Çalışmadan Başarı,Bir hayaldir.

Proficiency Sınavının Önemi inkar edilemez bir gerçek içerir.Bu sınavı geçemeyen öğrenci adayı devam etmek istediği üniversitenin normal eğitimine yani birinci sınıfa başlayamaz.

Detaylar