Proficiency Sınavı Hakkında Bilgiler 

Proficiency Sınavı Hakkında Bilgiler

Proficiency Sınavı üniversiteler tarafından tertiplenen hazırlık atlama sınavıdır. Proficiency sınavı bir üniversiteden diğer üniversiteye göre farklılıklar gösterir . Üniversiteyi kazanan adaylar Proficiency formatında yapılan düzey belirleme sınav neticelerine göre gruplara yerleştirilir ve hangi seviyede İngilizce bilgisine sahipse o seviyeden üniversite eğitim yaşamına başlar.

Detaylar
Proficiency Sınavı Kursu 

Proficiency Sınavı Kursu

Proficiency imtihanı, hususi üniversitelerin hazırlık imtihanlarını geçmek amacı ile gerçekleştirilen ‘İngilizce Yeterlik ( Proficiency ) ‘ imtihanıdır. Bu imtihan okuma, dinleme, gramerve yazma imtihanı olmak üzere dört bölümden oluşur. Üniversitelerin kendi gereksinimleri doğrultusunda kendi bünyelerinde hazırladıkları bir yabancı dil imtihanı olduğundan, bazı üniversiteler (Boğaziçi gibi), dinleme becerisi konusunda bir sınama yaparken bazı üniversiteler (İTÜ gibi) bu bölümü imtihanlarına almayabiliyorlar

Detaylar
Proficiency Sınavı Hazırlık Kursu 

Proficiency Sınavı Hazırlık Kursu

Proficiency imtihanları şirketler veya Üniversiteler tarafından verilebilir. Proficiency Sınavı, üniversiteyi yeni kazanan öğrencilerin, kazandıkları üniversite tarafından tertiplenen, yeterlilik (muafiyet / proficiency) imtihanını geçerek, hazırlık okumadan doğrudan fakültenin birinci sınıfından başlamalarını sağlamak ve hazırlık okuyup, sene bitiminde yapılan imtihanda başarısız olan öğrencilerin de fakülteye geçmeleri amacı ile girmek mecburiyetinde oldukları İngilizce Yeterlilik Sınavı’dır.

Detaylar
Proficiency Sınavı Nedir 

Proficiency Sınavı Nedir

Proficiency; Üniversite’de İngilizce Hazırlık Atlama Sınavı (Yeterlilik Sınavı) ismi ilede tanınan bu imtihan her üniversitenin kendi gereksinimleri düşünülerek kendi bünyelerinde oluşturdukları kendilerine özgü yabancı dil seviye tespit imtihanıdır.Genelde dilbilgisi ,reading,writing ve listening aşamalarından oluşur.Ancak bazı üniversiteler (Boğaziçi gibi), dinlemede ki algılamayı sınarken bazı üniversiteler (İTÜ gibi) bu bölümü imtihanlarının içeriğine almayabiliyorlar

Proficiency (Yeterlik) imtihanı, üniversitelerin kendi gereksinimleri açısından kendi iç yapılarında hazırladıkları yabancı dil seviye tespit imtihanıdır.

Bazı üniversiteler (Boğaziçi gibi), dinleme yetisini test ederken bazı üniversiteler (İTÜ gibi) bu bölümü imtihanlarına katmayabiliyorlar.

Genelde dilbilgisi ,reading,writing ve listening aşamalarından oluşur.Ancak bazı üniversiteler (Boğaziçi gibi), dinlemede ki algılamayı sınarken bazı üniversiteler (İTÜ gibi) bu bölümü imtihanlarının içeriğine almayabiliyorlar

Detaylar
Manner Clauses 

Manner Clauses

Proficiency sınavına katılmak isteyen adayların çalışmak zorunda olduğu konulardan biri olan ” Manner Clause ” konusu üzerinde yazılmış olan bu makale proficiency sınavına hazırlık çalışmalarında sizlere yol gösterici olacaktır. Proficiency sınavına özel derslerle yada 3 kişilik gruplarla garantili öğrenci hazırlanır.

Detaylar
Comparison Clauses ( Kıyaslama Cümleleri ) 

Comparison Clauses ( Kıyaslama Cümleleri )

Proficiency Sınavı,Comparison Clauses,Proficiency Sınav ::Proficiency sınavına iştirak etmek isteyen adayların çalışmak zorunda olduğu konulardan biri olan ” comparison clauses” konusu üzerinde yazılmış olan bu makale proficiency sınavına hazırlık çalışmalarında sizlere yardımcı olacaktır. Proficiency sınavına bireysel derslerle yada 4 kişilik gruplarla garantili öğrenci hazırlanır.

Detaylar
Reason Clauses ( Sebep ifade eden cümleler ) 

Reason Clauses ( Sebep ifade eden cümleler )

Proficiency Sınavı, Reason Clauses ( Sebep ifade eden cümleler )

Detaylar
İngilizce Grammer Ve Hazırlık 

İngilizce Grammer Ve Hazırlık

Üniversite Proficiency Sınavlarına Girmek için Hazırlanan Öğrenciler, katıcakları Sınavın Formatına Uygun bir Biçimde Garantili Olarak Birebir Özel Derslerle yada 4 kişilik Gruplarda ders görürler.

Detaylar
Exercises 

Exercises

  Exercises Alıştırmalar  1 –  Proficiency Sınavı ( Proficiency Sınavı için Bireysel – Özel Ders ) 2 –  Proficiency Sınavı ( Proficiency Sınavı için 4 kişilik Gruplarla Ders ) 1 ) …………… for an outside observer, the harmonic innovations in bebop would appear to be inspired by experiences in Western. A) Since B) Even before C) While D) In case E) Even if 2 ) This was…………. a lot of Afro-Cuban jazz borrowed from Cuban popular dance forms, which are structured around multiple ostinatos with only a few chords. A) such a B) so C)…

Detaylar