Proficiency Sınavı Dersleri

Proficiency Sınavı Dersleri

Proficiency Sınavı Dersleri Hakkında Bilgi

1 –  Proficiency Sınavı Dersleri ( Birebir Özel  Proficiency Sınavı Dersleri )
2 –  Proficiency Sınavı Dersleri ( 4 Kişilik Gruplarla Proficiency Sınavı Dersleri )

 1 –  Proficiency Sınavı Dersleri ( Birebir Özel  Proficiency Sınavı Dersleri ) : Bireysel olarak  Proficiency Sınavı Dersleri programı içinde yer alan aday öğrencilerin,bu programa bireysel katıldıkları  ve özel ders aldıkları için önemli bir avantajı olur.Aday öğrenciler,günlük yaşam düzenlerini bozmadan istedikleri gün ve istedikleri saatlerde  Proficiency Sınavı Dersleri programına katılabilirler.Kendilerine bu konuda bir öncelik ve zamanı belirleme gibi bir seçim hakkı tanınır. Bireysel özel  Proficiency Sınavı Dersleri programına katılan aday öğrencilere uygulanması gereken ders sayısını belirlemek için İngilizce seviye belirleme sınavı yapılır ve seviye sınav sonuçlarına ve de aday öğrencinin proficiency sınavında almak zorunda olduğu ” nota ” göre ders sayısı tespit edilir ve bu duruma uygun olan program uygulamaya sokulur.

2 –  Proficiency Sınavı Dersleri ( 4 Kişilik Gruplarla Proficiency Sınavı Dersleri ) : Grup şeklinde uygulanan proficiency sınavı hazırlık için  Proficiency Sınavı Dersleri  programlarına dahil olmak ve bu programlarda yer almak isteyen aday öğrenciler, ilk aşamada İngilizce seviye sınavına tabi tutularak seviyeleri belirlenir. Daha sonra,aynı seviyede yada olabildiğince bir birine yakın seviyede olan aday öğrencilerden 4 kişilik gruplar oluşturulur.Bu gruplara katılan aday öğrenci sayısının 4 kişi ile sınırlandırılması tamamen son zamanlarda yapılan bilimsel araştırmaların sonuçlarına göre kararlaştırılmıştır. Çünkü, eğitim amaçlı grup derslerinde 4 kişiden oluşmuş gruplarda istenilen en verimli ve olumlu sonuçların alındığı bilimsel olarak belirlenmiştir. Bu nedenle proficiency sınavı hazırlık programlarında grup sayısı 4 kişi olarak belirlenmiştir. Grubun küçük olmasının ayrıca aday öğrenciler için diğer bir artısı da kalabalık gruplarda pek elde edilemeyen bir imkana sahip olmalarıdır. Aday öğrenciler, bu küçük gruplarda anlamadıkları bir konu ile karşılaştıklarında rahatlıkla istedikleri gibi sorabilirler ve hatta ders tekrarı bile olabilir.Bütün bu olumluluklara ek olarak, proficiency sınavı hazırlık derslerinde hocalar rahatlıkla grubu oluşturan aday öğrencilerle bire bir ilgilenebilir ve proficiency hazırlık dersleri bireysel özel derse dönüşebilir.

AMAÇ


Proficiency sınavı hazırlık
eğitiminde Türkiye de eksikliği duyulan proficiency sınavı hazırlık konusunda bir numara olmak ve proficiency sınavları’na katılan öğrencilerin başarısında katkısı olmak. Bu katkıyı sağlayacağımızdan eminiz. Bunun kanıtları “referanslar ” sayfasında yer alan eski öğrencilerimizdir.

PROFICIENCY SINAVI DERSLERİ için NEDEN BİZİ SEÇMENİZ GEREK

Proficiency Sınavı Dersleri programlarına dahil olmak isteyen tüm adaylara verilen proficiency eğitimi,gidecekleri üniversitenin sınav formatı göz önüne alınarak,o sınav formatına uygun bir şekilde verilir.

Proficiency sınavı hazırlık programlarında eğitim veren hocalar, kesinlikle proficiency eğitiminde yıllarca eğitim vermiş, deneyimli , işini ve öğretmeyi bilen sınav hazırlık hocalarıdır.

Proficiency sınavı gibi akademik sınavlarda başarının kapısını açan altın anahtar kelime bilgisidir. Kelime haznesi en geniş olan aday öğrenci proficiency sınavında başarıya en yakın öğrencidir.

Proficiency sınavı hazırlık programlarına dahil olan öğrencilere ” senet imzalatma ” gibi bir uygulamamız yoktur.

Vocabulary geliştirme konusunda aday öğrencilere gereken tüm destek sağlanır. Özel kelime çalışmaları verilerek kelime bilgilerini geliştirmelerine katkı sağlanır ve bu çalışmalar tarafımızdan çok yakından izlenir.

Kesinklikle bilimsel araştırmaların sonuçları doğrultusunda oluşturulan ,proficiency sınavı eğitimleri,kalite ve verim açısından,bireysel özel ders niteliğindedir.

PROFICIENCY SINAVI NE ZAMAN VERİLİR


Proficiency sınavı genellikle Eylül ayının 2. haftası ile Ekim ayının 2.haftası arasında gerçekleştirilir.Bu tarihleri her üniversite kendine uygun bir tarihte ilan eder.

PROFICIENCY SINAVININ İÇERİĞİ NEDİR ?

Proficiency sınavı her üniversitenin kendi bünyesine uygun bir biçimde hazırladığı standart olmayan bir sınavdır. Bu nedenle sınav içeriği her üniversitede bir birinden farklıdır. Ama genellikle sınavlarda, vocabulary ( kelime bilgisi ) , Reading Comprehension ( okuduğunu kavrama ) ,Writing ( essay yazımı ) , Listening Comprehension ( dinlediğini anlama ) ve Grammar ( dil bilgisi ) konularını içerir.

Şu anda uygulanan Proficiency  sınavları’nın ehemniyetli  bir ortak özelliği vardır .YÜKSEK SEVİYEDE OKUMA BECERİSİ ve KELİME BİLGİSİ gerektiren sorulardan oluşan soru türleridir.