Proficiency Sınavı Nedir 

Proficiency Sınavı Nedir

NEDİR BU PROFICIENCY DENİLEN SINAV

Proficiency Sınavı Nedir, Proficiency Sınavı Ne  Değildir

1 –  Proficiency Sınavı ( Proficiency Sınavı için Bireysel – Özel Ders )
2 –  Proficiency Sınavı ( Proficiency Sınavı için 4 kişilik Gruplarla Ders )

Proficiency Sınavı Nedir, Bu soruya yanıt verebilmek için bizzat proficiency sınavı için  eğitim almış vede bu sınav için günlerce çalışmış olmak gerek. Proficiency sınavı nedir sorusunun yanıtı aslında yasal yolla verilirse çok kolay. İnternette proficiency sınavı nedir başlıklı yüzlerce binlerce makale var onlara bakmak yeterli ama proficiency sınavı nedir sorusunun gerçek cevabı hepsi üç aşağı beş yukarı aynı olan bu makalelerde mi gizli yada gizli olmasa da açıklanmış durumda mı ?. Proficiency sınavı nedir sorusunun yanıtı ,bu sınav için günlerce hatta belki aylarca çalışmış bir yıl hazırlık sınıfınına devam etmiş kar, yağmur çamur,güneş dememiş derslere giderek bizzat katılmış öğrencilerde.Proficiency sınavı nedir sorusunu kesin bir yanıt almak ve gerçekten ne olduğunu öğrenmek için işte bu çocuklarla konuşmak ve proficiency sınavı nedir diye onlara sormak gerekir. Yoksa, gir internete proficiency sınavı nedir diye yaz çıkan makaleye tıkla işte aşağı yukarı bir birleri ile aynı olan cevap ” Proficiency sınavı ülkemizde her üniversitenin kendi bünyesine uygun olarak hazırladığı her yıl şu tarihte şu günlerde yada üniversitelerin ilen ettiği tarih ve günlerde yapılan akademik seviyede bir sınavdır. “ Bu tanıma bakılarak proficiency sınavı nedir sorusunun yanıtı alınabilirmi ? Gerçekten proficiency sınavı nedir sorusunun yanıtını bilenlere sorun bu tanım proficiency sınavı için bir tanım olamaz yanıtını alırsınız. Yani, proficiency sınavı nedir sorusuna yanıt vermek oldukça zor bir iştir.

PROFICIENCY AKADEMİK EĞİTİMDE PROFICIENCY SINAVI HAZIRLIK PROGRAMLARI

Proficiency Sınavı Nedir1 – Bireysel – Özel Proficiency Sınavı Hazırlık : Bireysel olarak Proficiency Sınavı Hazırlık programlarına iştirak eden aday öğrencilere programın uygulanacağı gün ve saatleri belirleme yetkisi verilir.Aday öğrenci istediği gün ve saatlerde Proficiency Sınavı Hazırlık programına katılabilir ve bu şekilde yaşam tarzında ve düzeninde her hangi bir değişikliğe gitmeden Proficiency Sınavı Hazırlık eğitimi alabilir.Verilmesi gerekli olan ders sayısı ise,aday öğrenciye yapılan İngilizce seviye sınavından elde edilen sonuçlara ve proficiency sınavında alması gereken ” skora ” göre belirlenir.

2 –  Dört ( 4 ) kişilik gruplar şeklinde uygulanan Proficiency Sınavı Hazırlık : Grup şeklindeki  Proficiency Sınavı Hazırlık programlarına katılan aday öğrencilere ingilizce seviye sınavı uygulanarak seviyeleri aynı yada denk olan 4 adaydan bir grup olmak üzere , gruplar oluşturulur.Grupları oluşturan aday öğrenci sayısının 4 kişi  ile sınırlandırılması bir rastlantı değildir.Yapılan bilimsel araştırmalar sonucunda elde edilmiş bilimsel bulgulara bağlı olarak 4 sayısı belirlenmiştir.Çünkü eğitim amaçlı grup derslerinde en olumlu verimli sonuçlar oluşturulan 4 kişilik gruplardan elde edilmektedir ,bilimsel verilere göre. Grup şeklinde uygulanan Proficiency Sınavı Hazırlık  programlarında ,gruplar az sayıda aday öğrenciden oluştuğu için , proficiency hocası grubu oluşturan her bir aday öğrenci ile teker teker ilgilenebilmekte ve aday öğrenciler ayrıca dersler süresince anlamadıkları yerlerle ilgili sorular sorabilmekte ve ders tekrarı bile yapılabilmektedir.

AMAÇ

İstanbul da eksikliği çok hissedilen kaliteli  Proficiency Sınavı Hazırlık  eğitimi konusunda İstanbul‘un bir numaralı kurumu olmak ve proficiency sınavı‘na katılan öğrencilerin başarılarında gurur ve pay sahibi olmak.

NEDEN BİZİ SEÇMENİZ GEREK


Proficiency Sınavı NedirGerek bireysel gerekse 4 er kişilik gruplar halinde yapılan Proficiency Sınavı Hazırlık programlarında eğitim veren hocalar proficiency konusunda yılların deneyimine sahip,uzman seviyesinde hocalardır. Proficiency sınavı nedir sorusunu en net ve bilimsel olarak yanıtlayabilecek gerçek proficiency hocalarıdır.
Proficiency sınavı gibi akademik sınavlarda ,sınava girecek olan aday öğrencinin akademik kelime bilgisi çok önemlidir.Öyle ki,en çok akademik kelime bilen bu sınavda en başarılı olacaktır şeklinde ki bir söylem doğru olabilir. Başarının altın anahtarıdır akademik kelime haznesi.Bu nedenle , aday öğrencilere tarafımızdan hazırlanmış özel kelime çalışmaları verilir ve bu çalışmaların yapılması aday öğrencilerden kesinlikle istenir ve aday öğrencilerin kelime çalışması yapıp yapmadığı yakından izlenerek gerektiğinde aday öğrenciler uyarılır. Proficiency Sınavı Hazırlık programlarına dahil olan aday öğrencilere ” senet imzalatma ” gibi bir işlem yapılmaz.

 

Diğer Yazılar

Leave a Comment