Proficiency Sınavında Aile Desteği

Proficiency Sınavına Hazırlıkta  Aile Desteğinin Önemi

Proficiency Sınavında Aile Desteği Nasıl Olmalı

1 –  Proficiency Sınavı ( Proficiency Sınavı için Bireysel – Özel Ders )
2 –  Proficiency Sınavı ( Proficiency Sınavı için 4 kişilik Gruplarla Ders)

Proficiency Sınavına Hazırlıkta Aile Desteği, sınava girecek olan aday öğrenci için hayati bir önem taşır. Bu desteği hissetmeyen öğrenci, soğukkanlılığını kaybeder ve umutsuzluğa düşer. Sınavda başarılı olmak için ,ailesinin yanında olması öğrenciyi cesaretlendirir ve sınava daha sakin bir kafayla girerek, yapması gerekenleri rahat yapar. Aday öğrencinin, sınavdan önce eğer ilave bir eğitime ihtiyacı varsa bunu rahat bir biçimde ailesine söyleyebilir.  Bu nedenle, proficiency sınavına girmek için hazırlık yapan aday öğrencilere ailelerinin, çok ılımlı yaklaşması ve her an yanında olduklarını ve Proficiency Sınavına Hazırlıkta Aile Desteğini ona hissettirmeleri öğrenci için gerçekten önemlidir.  Proficiency Sınavına Hazırlıkta Aile Desteği en çok öğrencinin ek ders alma ihtiyacında kendini gösterir. Çünkü, bu sorun maddi bir sorundur ve bu sorunu ancak ve ancak aile çözebilir.

Proficiency Sınavına Hazırlıkta Aile Desteği, eğer aday öğrenci hazırlık sınıfının bitiminde yeteri kadar seviyeye sahip değilse sınavı geçmek için, okulun uyguladığı yaz okuluna gitmesi gerekebilir. Zira, tüm sınıf arkadaşları bu yaz okuluna katılırsa oda onlarla katılmak isteyecektir ki bu da çok normal bir harekettir ama bu işi yapabilmek için okula verilen ücretin dışında ayrı bir ücret daha ödenmesi gerekir ki bunu da anacak aile karşılayabilir. O yaşta bir öğrenci çalışmadığına göre kendisinin bu gideri karşılaması ondan beklenemez. Çoğu aileler, çocuklarının hazırlık sınıfında başarısız olmalarını pek hazmedemez. Aile İngilizce eğitim almamış insanlardan oluşan bir aile ise, hazırlık sınıfında hele daha önce iyi bir İngilizce eğitim almamış yada İngilizce ağırlıklı okullarda okumamış bir öğrencinin ne kadar çalışırsa çalışsın başarılı olamayacağını anlamaları çok zordur.


Bu gibi durumlarda proficiency sınavına girecek olan aday öğrencinin özellikle iyi bir hoca bulunarak ders almasında sayılamayacak kadar çok yarar vardır. Alınacak dersin özel birebir olması öğrenciyi çok daha rahatlatır. Bu gibi işler özellikle eğitimle ilgili şeyler parasız olmayacağından aday öğrenciyi kesinlikle ailesi desteklemek zorunda kalacaktır. Proficiency sınavında aday öğrencilere aile desteğinin öneminden ve rahatlatıcı etkisinden bahsettik. İlk aşamada zor gibi görünse de ailenin destek sağlaması kendi evlatları olduğundan zamanla kolaylaşacak ve aile ne yapıp ne edip bu desteği öğrenciye sağlayacaktır.