Proficiency Sınavında Başarı 

Proficiency Sınavında Başarı

PROFICIENCY SINAVINDA BAŞARI KAZANMANIN YÖNTEMİ

Proficiency Sınavında Başarı Nasıl Gelir

1 –  Proficiency Sınavı ( Proficiency Sınavı için Bireysel – Özel Ders )
2 –  Proficiency Sınavı ( Proficiency Sınavı için 4 kişilik Gruplarla Ders )

Proficiency sınavında başarı,  proficiency sınavı aşamasına gelmiş bir öğrencinin geçmiş yıllarda almış olduğu İngilizce eğitiminin Çoğunluğu ile doğru orantılıdır.etmekte  Geçmiş yıllarda İngilizce eğitimine sadece sınıf geçmek için bir yaklaşım sergileyenlerin proficiency sınavı aşamasında hüsrana uğraması kaçınılmazdır.
Ne yazık ki  İngilizce eğitimine çoğu öğrenci okul yıllarında sadece sınıf atlamak için iki alınması gereken bir ders olarak bakmakta ve buda üniversite kapılarına geldiğinde ve karşısına proficiency sınavı çıktığında Proficiency sınavında başarı elde etmekte büyük zorluklarla karşılaşmaktadırlar. Sadece düz liseden mezun olan öğrencilerden bu konuda bahsedilmiyor ayrıca İngilizce ağırlıklı okullarda ve kolejlerde okuyan yıllarca dolu dolu İngilizce dersleri gören öğrencilerde aynı konumdalar.
Üniversitelerin hazırlık  sınıflarında 6-7 ayda proficiency sınavı hazırlık için verilen İngilizce bilgisi bu kadar kısa zamana sığdırılınca elbetteki özellikle düz liseden gelen öğrenciler proficiency sınavında başarı kazanamıyor ve sınav ile baş edemiyorlar. Oysa proficiency sınavı için verilen İngilizce eğitimin orta öğretimde süresi 8 okul dönemidir. Bu yoğunlukta bir bilgi yüklemesi bu kadar kısa zamanda yapılınca elbetteki başarısızlık kaçınılmaz olmaktadır. İşte proficiency sınavı konusunda geçmişten gelen bu eksiklikleri bilen bizler proficiency sınavı için öğrenci hazırladığımızda tüm bunları göz önünde bulundurarak proficiency sınavına öğrenciyi hazırlıyor ve başarıyı yakalıyoruz.

 

Diğer Yazılar

Leave a Comment