Proficiency Sınavında Hoca

Proficiency Sınavında Hoca Faktörü

Proficiency Sınavında Hocanın Rolü Başarıda Nedir ?

1 –  Proficiency Sınavı Hazırlık ( Proficiency Sınavı Hazırlık için Bireysel  Proficiency Sınavı Hazırlık)
2 –  Proficiency Sınavı Hazırlık ( Proficiency Sınavı Hazırlık için 4 kişilik Gruplarla Proficiency Sınavı Hazırlık )

Proficiency  Sınavında Hoca ve peşinden Proficiency  Sınavında Hocanın sınava hazırlanmakta ki rolü, sanıldığının aksine çok  çok önemlidir. Proficiency  sınavı eğitimi alan aday öğrenciler bu konuda duyarlı  davranmaz da bu tür eğitimin ustası olan bir hocadan ders almazlarsa, sınavda başarıdan söz etmek sadece rastlantılarla veya şansla mümkün olur. Her şeyden önce proficiency sınavı eğitimi alacak olan aday öğrencinin, hoca konusunda çok dikkatli ve titiz  davranması iyi araştırma yapması ve tavsiye edilen bir hocadan ders alması kendi açısından iyi sonuçlar meydana çıkarır.

Peki, bu tür bir Proficiency  sınavı hocası nereden ve  nasıl bulunur : Bu tür sağlam , deneyimli işi bilen ve her şeyden önemlisi öğretmeyi bilen ve kalıcı bilgiler veren  bir hoca bulmak zordur. Proficiency  sınavında hocanın rolü önemli olduğundan, aday öğrenci ders alacağı hocayı internet üzerinden arayacaktır büyük bir olasılıkla Bu durumda ortaya bir takım sakıncaların çıkması da kaçınılmaz olacaktır. Çünkü, internette bulunan ve bu işi yaptığını söyleyen kurumlar veya özel hocaların hiç biri ben bu işi bilmiyorum demez. Hepsi konusunda iyi olduğunu ileri sürecektir. Bu nedenle internet aracılığı ile bulunan hoca ve kurum hakkında ayrıntılı bilgi almak ve de olabilirse, kurumun yada hocanın daha önce bu tür eğitim verdiği öğrencilere ulaşarak hoca ile ilgili bilgi alınmasında yarar vardır.

Bu çoğu kez  pek mümkün olmaz. Zira, referanslar sayfasında verilen isimlere ulaşabilmek için ,verilen isimlerle ilgili bilgi yoktur. Daha çok isim ve soyadı vardır ama kimdir , nedir pek anlaşılmaz. Oysa,bu makaleyi okuyanla, sitemizdeki” referanslar “ sayfasını tıkladıkları zaman daha önce proficiency  sınavı yada diğer ismi ile proficiency sınavı hazırlık eğitimi almış isimleri ve yanında da telefon numaraları bulacaktır. Bu şekilde hakkımızda rahatça bilgi edinmeniz mümkün olacaktır.

Bu tür akademik sınavlara hazırlanan aday öğrencilerin alacağı eğitimlerde hocanın başarıda çok önemli bir etkisi vardır. Hoca sınav tekniklerini ve sınav için yapılması gerekenleri  öğreterek öğrencinin başarılı olmasında bu önemli rolü oynar.