Proficiency Sınavının Önemi

Proficiency Sınavının Önemi Ne kadardır ?

Proficiency Sınavının Önemi Ne

1 –  Proficiency Sınavı ( Proficiency Sınavı için Bireysel – Özel Ders )
2 –  Proficiency Sınavı ( Proficiency Sınavı için 4 kişilik Gruplarla Ders)

Çalışmadan Başarı,Bir hayaldir.

1 –  Proficiency Sınavı ( Proficiency Sınavı için Bireysel – Özel Ders ) : Proficiency sınavı için birebir özel ders alana aday öğrenciler, dersler hangi gün yapılacaksa o günleri ve hatta saatleri bile belirleme konusunda bir öncelik kazanır ve böylece, aday öğrenci ,günlük yaşamında bir değişiklik yapma gereği duymaz. Aday öğrenciye kaç ders verileceğinin belirlenmesi için, seviye sınavı yapılır.

2 –  Proficiency Sınavı ( Proficiency Sınavı için 4 kişilik Gruplarla Ders) : Grup şeklinde yapılan proficiency sınavı hazırlık eğitimlerine birebir özel ders niteliği kazandırmak için, grubu oluşturan öğrencilerin sayısı 4 kişi gibi az sayıda öğrenci ile sınırlanmıştır. Bu şekilde, öğrenci sayısı az olduğundan , öğrenciler eğitim sürecinde anlamadıkları bir konu karşılarına çıktığında rahatlıkla soru sorabilirler. Ayrıca, grupları bu biçimde 4 kişi ile sınırlandırılması, eğitim veren hocanın da daha kaliteli eğitim vermesine yol açar ve eğitmen her öğrenci ile teker, teker ilgilenebilir ve bu özellikler grup halinde yapılan eğitimlere bireysel bir nitelik katar.


NEDEN BİZİ SEÇMENİZ GEREK ?

Bunun en önemli nedeni,hazırlık eğitimlerinde, aday öğrencilere genel İngilizce bilgisinden daha çok, öğrencilerin sınavda işlerini kolaylaştıracak, onlara başarı yollarını açacak ve sınav sırasında sorulan soruları doğru ve daha hızlı yanıt vermelerine % 100 katkı sağlayacak olan proficiency sınav teknikleri ve taktikleri eğitimin verilecek olmasıdır. Eğitimi verilen sınav teknikleri ve taktikleri aracılığı ile sınava giren aday öğrenci çok daha puan elde edebilecek ve başarılı olacaktır.

PROFICIENCY SINAVININ ÖNEMİ NEDİR ?

  • Proficiency Sınavının Önemi inkar edilemez bir gerçek içerir. Bu sınavı geçemeyen öğrenci adayı devam etmek istediği üniversitenin normal eğitimine yani birinci sınıfa başlayamaz.
  • Aday öğrenci daha hazırlık sınıfında İngilizce eğitim almaya başlar başlamaz bu sınavın önemini kavramalı ve eğitim sürecinde çok ciddi çalışmalarla kendisini proficiency sınavının önemine ve zorluğuna göre ayarlamalı ve dengelemelidir.
  • Bazı aileler ve aday öğrencilerin bu sınavı ciddiye almadıkları liseden kalma alışkanlıklarla boş verdikleri baştan savma çalışmalar yapmaları, ailelerin İngilizceyi lisedeki okutulan İngilizce dersleri ile eş değer kabul ederek ” nasıl olsa bir sene İngilizce okuyacak, yapar ” şeklinde ki düşünceleri proficiency sınavının önemi ile hiç bağdaşmayan bir yaklaşım olur.
  • Çünkü proficiency sınavı için hazırlık sınıflarında verilen eğitim ve öğretilen İngilizce proficiency sınavında başarılı olmak için, zamanın kısa olmasından ötürü yeterli değildir. Hele aday öğrenci İngilizce ağırlıklı bir eğitim almamışsa ve düz liseden gelmişse bu sınavda takviye almadan başarılı olması asla düşünülemez. İngilizce ağırlıklı bir lisede okuyan , eğitim alan ve de mezun olan öğrencilerin bile bu sınavda başarılı olmaları sınav tekniklerini bilmeden zordur. Bu nedenle İngilizce ağırlıklı eğitim almış ve hazırlık sınıfında okuyan aday öğrencilerin, proficiency sınavın önemini kavrayarak hiç olmazsa sınav teknikleri konusunda eğitim almaları şarttır.
  • Proficiency sınavının diğer önemli bir yanı da, üniversite bittikten sonra eğitiminin kalitesini ve seviyesini arttırmak isteyen öğrenciler master yada doktora yapmak istediklerinde üniversitenin ilk yıllarında okudukları hazırlık sınıfında ve sınava hazırlanırken yaptıkları çalışmalarda öğrendikleri İngilizce, yapmak istedikleri üst düzey eğitimlerde istenilen Ielts veya Toefl gibi akademik
    sınavlarda kendilerine bir İngilizce alt yapısı oluşturabilir ve bilgilerden çalışmalarda yararlanabilirler. Her ne kadar proficiency sınavına hazırlık çalışmalarında elde edilen bilgiler, üniversite bittikten sonra girilmek istenen ielts ve toefl gibi uluslararası akademik sınavlara yetmez ve sadece bu bilgilerle girilen sınavlarda başarılı olunmaz ise de, yinede ielts ve toefl sınavları için bir ” ön çalışma ” niteliğinde olabilir. Daha sonra yapılan ” seviye yükseltme ” çalışmaları ile, bilgi arttırımı sağlanırsa, Ielts ve Toefl sınavlarında başarılı olmak mümkün olabilir.