Üniversite Hazırlık Sınıfı Özel Ders

Üniversite Hazırlık Sınıfı Öğrencilerine Özel Ders

Üniversite Hazırlık Sınıfı Özel Ders Hakkında Bilgi

1 – Üniversite Hazırlık Sınıfı Özel Ders ( Birebir Üniversite Hazırlık Sınıfı Özel Ders )
2 – Üniversite Hazırlık Sınıfı Özel Ders ( 4 Kişiden Oluşan Gruplarla Üniversite Hazırlık Sınıfı Özel Ders )

Üniversite hazırlık sınıfı özel ders hakkında en son söylenmesi gerekeni hemen söyleyelim. Üniversite hazırlık sınıfı özel ders verilen eğitim merkezlerindeki Üniversite hazırlık sınıfı özel ders panellerinde yer alması ve üniversite Hazırlık Sınıfında okuyan  öğrencilerin özellikle de düz liselerden geldikleri için sağlam bir İngilizce eğitimi almamış öğrencilerin hazırlık sınıfında verilen eğitimin seviyesine ulaşabilmesi ve dönem sonu yapılan hazırlık atlama sınavına sağlam bir biçimde girmesi için kesinlikle bu süreç içinde,hazırlık atlama sınavı ve  konusunda uzmanlaşmış ve bu işi çok iyi bilen bir hocadan Üniversite hazırlık sınıfı özel ders eğitimi alması , olmazsa olmazlar arasındadır.Üniversite hazırlık sınıfına İngilizce ağırlıklı eğitim verilen liselerden gelerek devam eden öğrencilerin bile en azından sınav teknikleri ve sınav taktikleri konusunda Üniversite hazırlık sınıfı özel ders programına katılmaları ve ders almaları çok doğru bir hareket olur.Zira,akademik seviyede ki sınavlar sadece İngilizce bilmekle geçilen sınavlar değildir.Sınavın karakteri ,yapısı ve sorulan soruların türü hakkında bilgi sahibi olmak gerekir.Hazırlık sınavı da akademik bir sınav olduğuna  göre bu tür öğrencilerinde Üniversite hazırlık sınıfı özel ders alması gereklidir.

Düz liselerden iyi bir İngilizce eğitimi almadan gelen öğrencilerin,üniversitelerin hazırlık sınıflarında çok büyük zorluklarla karşılaşması çok doğaldır. Bu tarz öğrenciler Üniversite hazırlık sınıfı özel ders verilen temel birimlerimizdeki Üniversite hazırlık sınıfı özel ders sınıflarımızda ders almaları şarttır. Zira, temel İngilizce bilgisinden bile yoksun olduklarından,hazırlık sınıfında verilen ve onların daha önceden bazı şeyleri bildikleri kabul edilerek hazırlanmış olan eğitim programı yada müfredatı onlara ağır gelmektedir.Bu nedenle bu tür öğrencilerin Üniversite hazırlık sınıfı özel ders eğitimi alması şarttır.Lisede yıllarca okuyan ve mezun olan ve bu süreler içinde İngilizce derslerine giren ve çıkan ama her hangi bir tense’de ( zamanda) bir cümle bile kuramayan öğrenciler var bu ülkede.Bu tür öğrenciler diğer alan derslerine ağırlık vererek üniversiteyi kazandıklarında, hazırlık sınıfı onlar için bir kabus haline dönüşmektedir. İşte bu nedenle öğrencilerin Üniversite hazırlık sınıfı özel ders programına  katılmaları ve Üniversite hazırlık sınıfı özel ders almaları gerekir. Elbette, bu durumdan hem öğrenci velileri hemde okullardaki İngilizce derslerini üniversiteler göre belirlemeyen ve gereken önemi vermeyen Milli Eğitim Bakanlığı da sorumlu ve kusurludur.


Üniversite hazırlık sınıfında özel ders almanın gerekli olduğu öğrenci velileri tarafından bilinirse çok faydalı olur. Zira, öğrenci velilerinde ki ” bir sene hazırlık okuyacak.Çalışır .Yapar.” şeklindeki düşünce çok yanlıştır. Yapamaz efendim.Yapamaz.O nedenle bu gerçek bilinirse,hazırlık bitiminde öğrenci başarılı olamadığında kızılmasın, öfkelenilmesin. Bu tamamen sistemde kaynaklanan  bir olgu. Çocuklara da kızılmasın. Bu , eğer varsa,başarısızlık onların suçu değil.Öğrenci velileri çocuklarına kızacakları yerde gerçekleri bilirlerse yapılacak tek şey 10-15 ders çocuğa destek amaçlı Üniversite hazırlık sınıfı özel ders aldırmak .Bu işin çözümü bu kadar basit.Özel derse de karşı olmaya gerek yok.Kurs denilen ve hiç bir şey öğretilmeyen o ucubelerden çok daha ucuza ve daha güvenilir bir eğitime katkı sağlar özel ders.