İngilizce Proficiency Sınavı Eğitimi

İngilizce Proficiency Sınavı Eğitimi

İngilizce Proficiency Sınavı Eğitimi Programı

1 –  İngilizce Proficiency Sınavı Eğitimi ( İngilizce Proficiency Sınavı için Bireysel – Özel Eğitim )
2 –  İngilizce Proficiency Sınavı Eğitimi (  İngilizce Proficiency Sınavı için 4 kişilik Gruplarla Eğitim )

1 –  İngilizce Proficiency Sınavı ( İngilizce Proficiency Sınavı için Bireysel – Özel Ders ) : İngilizce proficiency sınavı eğitim programında bire bir özel proficiency sınavı hazırlık çalışmalarına katılan aday programın uygulanacağı gün ve saatleri belirleme önceliği kazanır. Bu öncelik sayesinde, aday öğrenci günlük normal yaşamında bir değişiklik yapma gereği duymaz ve ihtiyacı olan İngilizce proficiency sınavı eğitimini alabilir. Aday öğrencinin kaç alması gerektiği konusunda,yapılan İngilizce seviye sınavı sonuçlarına bakılarak ve adayın sınavda almak istediği ” not ” göz önüne alınarak karar verilir.

2 –  İngilizce Proficiency Sınavı ( İngilizce Proficiency Sınavı için 4 kişilik Gruplarla Ders ) : 4 kişiden oluşan gruplarda yer alarak, bireysel özel ders kalitesinde İngilizce proficiency sınavı eğitimi alabilirsiniz. Eğitimin bireysel özel ders kalitesinde olması için grup sayısı 4 kişi ile sınırlandırılmıştır. Böylece, grup eğitimlerine katılan aday öğrenciler, eğitim sırasında istedikleri gibi anlamadıkları yerlerle ilgili soru sorma imkanı bulurlar. Ayrıca İngilizce proficiency sınavı eğitimini veren eğitmenler de aday öğrencilerle bire bir ilgilenebilirler. Bu durum, grup şeklinde uygulanan İngilizce proficiency sınavı hazırlık eğitimlerine , bireysel özel ders eğitimi niteliği katar.


İNGİLİZCE PROFICIENCY SINAVI için NEDEN BİZİ SEÇMENİZ GEREK

  • İngilizce proficiency sınavı eğitimlerinde görev alan eğitmenler uzmanlık seviyesine ulaşmış deneyimli hocalardır.
  • Eğitimler sürecinde,aday öğrencilere gerek olmadıkça genel İngilizce bilgisi verilmez. eğitimler proficiency sınav teknikleri ve sınav taktikleri ağırlıklıdır.
  • Aday öğrenciler ” senet ” yapılmaz ve ödemeler uygun taksitlerle alınır.
  • Akademik kelimelerle ilgili özel hazırlanmış alıştırmalar verilerek aday öğrencilerin akademik kelime haznesi geliştirilir. Proficiency Sınavı İçeriği Yeterlilik Sınavı /Muafiyet Sınavı /Hazırlık Atlama Sınavı / English Proficiency Exam / İngilizce Proficiency Sınavı üniversitelerin kendi eğitim karakter ve yapılarına uygun olarak üniversitelerin kendileri tarafından hazırlanır . Bu nedenle, hiç bir üniversitenin sınavı diğerine benzemez  Ama , esas  olarak bütün üniversitelerin öğrencilere uyguladıkları sınavlarda  grammar, vocabulary, reading , listening ve writing alanında sorular  sorulmakta ve bu sorular benzer yapı ve karakter taşımaktadır. Bu soru tipleri özel çalışma gerektiren soru türleridir. Reading bölümü, öğrencilerin İngilizce okuma ve kelime bilgilerinin sınandığı çeşitli uzunlukta ortalama 40 sorudan oluşan bir bölümdür. Listening
    bölümü, yaklaşık 30 sorudan oluşan öğrencilerin İngilizce becerilerini ölçen tüm parçaların ikişer kez dinletildiği bir bölümdür. 
    Grammar Bölümü, boşluklu okuma parçaları, cümleler ve diyaloglar verilerek dil bilgisi kuralları içeriğinde anlam bütünlüğü bozulmadan öğrencinin tamamlamasını istenilenbir bölümdür. Writing Bölümü, öğrencilerin yazma becerileri sorulan konular hakkında yazdıkları yazılarla değerlendirilir.