Kadir Has Üniversitesi Proficiency Sınavı

Kadir Has Üniversitesi Proficiency Sınavı

Kadir Has Üniversitesi Proficiency Sınavı Programı

1 –  Kadir Has Üniversitesi Proficiency Sınavı ( Kadir Has Üniversitesi Proficiency Sınavı için Bireysel – Özel Ders )
2 –  Kadir Has Üniversitesi Proficiency Sınavı ( Kadir Has Üniversitesi Proficiency Sınavı için 4 kişilik Gruplarla Ders )

1 –  Kadir Has Üniversitesi Proficiency Sınavı ( Kadir Has Üniversitesi  Proficiency Sınavı için Bireysel – Özel Ders ) : Kadir Has Üniversitesi Proficiency Sınavı programına birebir özel ders almak üzere katılan aday öğrencilere, programın uygulanacağı gün ve saatleri kendi seçme ve belirleme hakkı verilir.  verilen bu öncelik hakkı eğitim alacak olan Kadir has Üniversitesi öğrencisi için büyük bir avantaj oluşturur. Zira, aday öğrenci günlük yaşamında bir düzen değişikliği yapmadan ihtiyacı olan Kadir Has Üniversitesi Proficiency Sınavı eğitimini kendi belirlediği gün ve saatlerde alır.

2 –   Kadir Has Üniversitesi Proficiency Sınavı ( Kadir Has Üniversitesi Proficiency Sınavı için 4 kişilik Gruplarla Ders ) : Kadir Has Üniversitesi Proficiency Sınavı eğitimini aday öğrenciler istedikleri taktirde 4 kişiden oluşan ve birebir özel ders kalitesinde eğitim verilen gruplara katılarak ta alabilirler. Grup şeklinde verilen Kadir Has Üniversitesi Proficiency Sınavı eğitimlerinin birebir özel ders kalitesinde olmasını sağlamak için grubu oluşturan adayların sayısı 4 kişi ile sınırlandırılmıştır. Zira, böylece eğitimler sırasında aday öğrenciler istedikleri gibi anlamadıkları her hangi bir konu ile karşılaştıklarında soru sorabilme imkanı bulurlar ve de eğitimi veren eğitmen de aday öğrencilerle aynı birebir özel ders eğitimlerinde olduğu gibi aday öğrencilerle birebir ilgilenebilir . Bu da grup şeklinde yapılan Kadir Has Üniversitesi Proficiency Sınavı eğitimine birebir özel ders kalite ve özelliği katar.

AMAÇ

Kadir Has Üniversitesi Proficiency Sınavı Hazırlık eğitimi konusunda etkili ve yetkili olmak ve de bu üniversitenin proficiency sınavı hazırlık çalışmalarında var olan kaliteli eğitim açığını olabildiğince kapatmak.


NEDEN BİZİ SEÇMENİZ GEREK

 • Kadir Has Üniversitesi Proficiency Sınavı hazırlık programlarında yer alan eğitmenler konularında uzmanlaşmış yılların deneyimi ile yoğrulmuş usta eğitmenlerdir.
 • Kadir Has Üniversitesi Proficiency Sınavı hazırlık programlarında yer alan eğitmenler  aday öğrencilere mecbur kalmadıkça yada sorulmadıkça genel İngilizce ile ilgili bilgiler yerine daha  çok proficiency sınavı teknik ve taktikleri eğitimi verirler. Bu şekilde aday öğrenciler sınavda soruları daha doğru ve hızlı yanıtlar.
 • Kadir Has Üniversitesi Proficiency Sınavı hazırlık programlarında yer alan eğitmenler ; aday öğrencilere özel hazırlanmış akademik kelimelerle ilgili özel çalışmalar vererek sınavda başarılı olmanın altın anahtarlarından biri olan akademik kelimeler konusunda gelişmelerini sağlar.
 • Kadir Has Üniversitesi Proficiency Sınavı hazırlık programlarında yer alan aday öğrencilere ” senet ” yapılmaz. Aday öğrenciler ödemeleri kendi belirledikleri bir takvime uygun olarak taksitle yapar.
 • Kadir Has Üniversitesi Proficiency Sınavı hazırlık programlarında yer alan aday öğrencilere verilmesi gereken ders sayısı yapılan seviye tespit sınavı sonuçlarına ve adayın sınavda elde etmek zorunda olduğu ” nota ” göre belirlenir. NOT : Kadir Has Üniversitesi öğrencileri sınava hazırlık aşamasında, mutlaka İngilizce seviyelerinin ne olduğunu anlamak için sağlam ve güvenilir bir seviye sınavına girmeleri ve seviyeleri bilmeleri onlar açısından doğru bir davranış olur. Yalnız, bu seviye sınavına adı sanı belli olmayan bir kurum yada internetteki dandik  bir sitede hazırlanmış 100 tane gramer sorusundan ibaret olan sınava rağbet etmesinler. Zira, İngilizce dili sadece dil bilgisinden ibaret değildir. İngilizce 4 ayaklı bir dildir. Dinleme, konuşma, yazma ve okuma bölümlerinden oluşur. Oysa girilen seviye sınavlarında sadece 100 tane dil bilgisi sorusu vardır ve bu dil bilgisi soruları üzerinden katılanın seviyesini söylerler. Geri kalan bölümler ne olacak peki. Okuma, kelime haznesi, dinleme ve konuşma. Bu bölümler proficiency sınavlarında yer alan soru konularıdır. Bu alanlarda da ne derecede ve nerede olduğunuzu bilmeniz gerekir. Bu nedenle, seviye sınavlarında, sözü edilen bu 4 bölümü de içeren sınavları tercih edin.

  KADİR HAS KONUSUNDA SIK SORULAN SORULAR Hazırlık Okuluna nasıl ulaşabilirim?Kadir Has Üniversitesi İngilizce Hazırlık Okulu 
  Kadir Has Center Mehmetçik Sk. No: 1 
  34180 Bahçelievler, İstanbul Telefon: 0(212) 4414724, 0(212) 4414914, 0(212) 4413447, 0(212) 4414781, 0(212) 4414790Faks: 0 (212) 441 45 34Sosyal Medya: Kadir Has Üniversitesi İngilizce Hazırlık Okulu’na resmi Facebook ve Twitter hesaplarımızdan ulaşabilirsiniz. facebook.com/prep.khas twitter.com/KhasPrep  Sağlık raporları ile ilgili uygulanan kurallar nelerdir?

  Raporlar aşağıdaki şekillerde kabul edilmektedir:

  • Aile hekiminden alınmış mühürlü sağlık raporlar
  • Tam teşekküllü devlet hastanelerinden alınmış raporlar
  • Tam teşekküllü özel hastanelerden üzerinde ilçe toplum sağlığı merkezi ve grup sağlık başkanlıklarınca mühür olan sağlık raporları

  Sağlık raporları, rapor bitim tarihini izleyen üç iş günü içerisinde Hazırlık Okulu Öğrenci İşleri’ne teslim edilir. Koşulları içermeyen  diğer sağlık raporları dikkate alınmaz.


   

  Hazırlık Sınıfına devam zorunluluğu var mıdır?

  Öğrenciler sınıf içi ders, uygulama, laboratuar ve bunların gerektirdiği sınav ve Akademik çalışmaların en az %85’inde bulunmaları zorunludur. Devamsız öğrenciler Modül sonu Bitirme  veya İngilizce Yeterlik sınavına katılamazlar.


   

  Hazırlık Sınıfını I. Dönem bitirirsem II. Dönem fakülte eğitimine başlayabilir miyiz?

  B1-B2 seviyelerini Güz Dönemi bitiminde başarılı olan  öğrenciler, Güz dönemi sonunda yapılacak olan İngilizce Yeterlik (Proficiency) sınavına katılma hakkı  kazanır. Sınavda başarı kazandıkları taktirde 2.Yarıyılda (Bahar dönemi) eğitimlerini bağlı bulundukları fakültelerde sürdürürler.