Koç Üniversitesi Proficiency Sınavı 

Koç Üniversitesi Proficiency Sınavı


Koç Üniversitesi Proficiency Sınavı  Hazırlık

Koç Üniversitesi Proficiency Sınavı Programı

1 – Koç Üniversitesi Proficiency Sınavı ( Birebir – Özel Koç Üniversitesi Proficiency Sınavı Dersi  )
2 – Koç Üniversitesi Proficiency Sınavı (  4 kişi –  Grup Koç Üniversitesi Proficiency Sınavı Dersi ) 

1 – Koç Üniversitesi Proficiency Sınavı ( Birebir – Özel Koç Üniversitesi Proficiency Sınavı Dersi  ): Özel Koç Üniversitesi Proficiency Sınavı programların uygulamalarında özel Koç Üniversitesi Proficiency Sınavı‘na katılan öğrencinin İngilizcede içinde bulunduğu düzey dikkate alınarak kaç ders verileceğine karar verilir . Ayrıca proficiency  öğrencisinin  hangi proficiency sınavı‘na gireceği ( proficiency sınavları her üniversitede birbirinden farklıdır )  alacağı ders sayısının tespitinde çok önem kazanır. Özel Koç Üniversitesi Proficiency Sınavı uygulamalarında derslerin yapılacağı günler vede saatler proficiency öğrencisinin istekleri yönünde planlanır.

2 – Koç Üniversitesi Proficiency Sınavı (  4 kişi –  Grup Koç Üniversitesi Proficiency Sınavı Dersi ) : Grup şeklinde gerçekleştirilen   Koç Üniversitesi Proficiency Sınavı programlarında proficiency  öğrencilerinin  İngilizce seviyelerinin yeterince  eşit yada denk  olmasına özen gösterilir. İngilizce seviyeleri eşit yada hiç değilse denk olan proficiency  öğrencileri ile meydana getirilen  homojen gruplarla Koç Üniversitesi Proficiency Sınavı programları daha nitelikli daha anlaşılır vede daha özenli gerçekleşir . Ayrıca grup Koç Üniversitesi Proficiency Sınavı 4 ( dört ) proficiency öğrencisi  ile belirlenerek  proficiency  kursu programlarının bir özel ders  havasında ve kalitesinde oluşması amaçlanır..

 KOÇ ÜNİVERSİTESİ PROFICIENCY SINAVI için NEDEN BİZ


Koç Üniversitesi Proficiency SınavıA.Proficiency kursu
programlarında proficiency derslerine giren  hocalar senelerce proficiency kursu programlarında eğitim vermiş , proficiency kursu konusunda donanımlı ve uzman hocalardan oluşur.

B.Proficiency kursu programlarında , proficiency sınavı’nın temel taşlarından biri olan ve sınavda başarılı olmanın en büyük faktörlerinden  biri  sayılan vocabulary konusuna büyük ağırlık verilir.
C. Vocabulary çalışmaları için proficiency sınavı adaylarına akademik kelimeleri içinde bulunduran  listeler ve bu listelerin yanında , listelerdeki kelimelerin ezberlenmesini ,akılda tutulmasını vede özümsenmesini kolaylaştıran akademik kelimelerle ilgili teknik çalışmaları verilir.
D.Akademik kelimelerle ilgili kelime testleri proficiency kursu programlarının yapılmadığı  günlerde uygulanarak , proficiency sınavı adaylarının derslerinin aksamasının vede ders sayısının azalmasının önüne geçilir.
E.Proficiency  kursu programlarının uygulama aşamalarında proficiency sınavı öğrencilerine  sadece gramer değil ,gramer ile birlikte gerçek proficiency  sınavı sorularının üzerinde uygulanan pratik çalışmalarla proficiency sınav teknikleri ve proficiency sınav taktikleri eğitimi de verilir.

Bireysel – Özel Proficiency Kursu : Özel proficiency kursu programlarının uygulamalarında proficiency adayının İngilizce seviyesine göre ders sayısı belirlenir. Proficiency adayı bu tür derslerde hocayla teke tek ders yapar.

Grup Proficiency Kursu : Grup proficiency kursu uygulamalarında gruba katılan öğrencilerin ingilizce seviyelerinin eşit olması büyük önem taşır . Bu nedenle bu konuya dikkat edilerek homojen bir grup oluşturulmsına özen gösterilir. Bu şekilde proficiency kursu daha akıcı ,seri , etkin ve anlaşılır olur .

 

NEDEN BİZ :

Koç Üniversitesi Proficiency SınavıA.Proficiency kursu uygulamaları proficiency kursu konusunda uzman ve deneyimli hocalar aracılığıyla gerçekleştirilir
B.Grup proficiency kursu uygulamalarında derslerin daha süratli ve etkili olabilmesi amacıyla grup proficiency kursu’na katılan öğrencilerin sayısı 4 kişi olarak belirlenmiştir . Bu şekilde az sayıda öğrenciyle yapılan proficiency kursu hem bir özel proficiency kursu ayarında hemde daha etkin olmaktadır.
C. Proficiency sınavları her üniversitede farklı uygulanan bir sınav türü ve her üniversitenin kendine özgü bir proficiency sınavı modeli uygulaması nedeniyle proficiency kursu’nu icra eden hocaların her üniversitenin proficiency sınavı hakkında bilgisi olmasını gerektirir. Kurumumuzdaki hocalar bu bilgiye sahip İngilizce hocalarından oluşur.
D.Proficiency gibi akademik seviyelerdeki sınavlarda kelime bilgisi ( Vocabulary ) çok önem taşır . Bu nedenle proficiency kursu programlarının uygulamalarında öğrencilere akademik kelime bilgiler yüklemesi yapılır . Bunun için özel belirlenmiş akademik kelimeler listeleri ve bu  listelerdeki kelimeleri özümsemeye yardım eden ve de akılda kalıcı olmasını sağlayan kelimelerle ilgili özel çalışmalar öğrencilere kelime bilgilerini geliştirebilmeleri amacıyla verilir. Daha sonra proficiency kursu olan günlerin vede saatlerin dışındaki günlerde ve saatlerde bu kelimelerle ilgili testler yapılarak öğrencilerin gelişimi kontrol edilir. Bu tutumla öğrencilerin normal olarak geldikleri proficiency kursu günleri ziyan olmadığı  gibi onlar üzerinde itici bir güçte sağlanır.
D.Girilecek olan proficiency sınavında writing bölümü varsa writing bölümünde öğrencilere sorulacak olan essay yazımı konusu her essay türü için özel hazırlanmış essay kalıplarıyla çözülür.

 Koç Üniversitesi Proficiency Sınavı

 

 

Diğer Yazılar

Leave a Comment