Proficiency İngilizce Sınavı Hazırlık

PROFICIENCY İNGİLİZCE SINAVI HAZIRLIK PROGRAMI

Proficiency İngilizce Sınavı Hazırlık Programı İçeriği

1 – Proficiency İngilizce Sınavı Hazırlık ( Birebir Özel Proficiency İngilizce Sınavı Hazırlık
2 – Proficiency İngilizce Sınavı Hazırlık ( 4 Kişiden Oluşturulan Gruplarla )

1 – PROFICIENCY İNGİLİZCE SINAVI HAZIRLIK (BİREBİR – ÖZEL PROFICIENCY İNGİLİZCE SINAVI HAZIRLIK ): Proficiency İngilizce sınavı hazırlık departmanlarında düzenlenen Proficiency İngilizce sınavı hazırlık programına birebir özel ders almak üzere katılmak isteyen ve bu nedenle kayıt yaptıran öğrenci, Proficiency İngilizce sınavı hazırlık programının hangi günlerde ve hangi saatlerde uygulanacağına bizzat kendi karar verir ve eğitmen bu karar uyarak programı ona göre düzenler.

Böylece, birebir özel ders alan öğrenci bir ayrıcalık kazanır ve bu önceliğini kullanarak, Proficiency İngilizce sınavı hazırlık ders programını özel günlük yaşamına göre düzenleyerek günlük yaşamında her hangi bir aksamanın oluşmasını önlemiş olur. Bu öğrenci için güzel bir avantaj oluşturur.

Proficiency İngilizce sınavı hazırlık platformunda uygulanan birebir özel Proficiency İngilizce sınavı hazırlık ders programına katılan öğrenciye kaç ders verilemesi gerektiği yani uygulanacak olan programın kaç dersten oluştuğu tamamen öğrencinin İngilizce seviyesine, hangi üniversitenin  sınavına gireceğine ve elde etmek zorunda olduğu nota göre uzmanlar kurulu tarafından belirlenir ve tüm bu aşamalardan sonra, ” kişiye özel  hazırlık programı ” devreye girer.

2 – PROFICIENCY İNGİLİZCE SINAVI HAZIRLIK ( 4 Kişiden Oluşturulan  Gruplarla PROFICIENCY İNGİLİZCE SINAVI HAZIRLIK ): Proficiency İngilizce sınavı hazırlık kategorisinde çoklu gruplar Proficiency İngilizce sınavı hazırlık uygulamalarında, aynı üniversitenin  sınavına girecek olan seviyeleri bir birine çok yakın 4 öğrenciden oluşturulan gruplara dahil olarak sınava hazırlanabilirsiniz

Gruplar tamamen bilimsel araştırmalar sonucu elde edilmiş bilimsel bulgulara dayanarak 4 öğrenciden oluşturulur. Yapılan araştırmalar göstermiştir ki, 4 kişiden oluşan gruplarla yapılan eğitimler, 4 kişiden fazla öğrenci ile yapılan grup eğitimlerinden çok daha iyi ve olumlu sonuçlar vermektedir. Bu nedenle, Proficiency İngilizce sınavı hazırlık çalışmalarındatamamen öğrenci odaklı çalışan bizler, öğrenci lehine olan bu durumu tespit ederek içimizde uygulamaya koyulduk ve grupları 4 kişiden oluşturduk.

Proficiency İngilizce sınavı hazırlık öğretilerinde yer verilen bu gruplardaki  öğrenciler, 4 kişiyi aşan gruplarla yapılan derslerde mevcut olmayan bir imkana sahip olur. Rahatça anlamadığı bir konu hakkında soru sorabilme şansını yakalar.

Ayrıca sayıca az olan bu gruplarda dersleri veren eğitmen de rahatlar ve öğrencilerle birebir iletişim kurabilir ve onlarla teke tek ilgilenebilir ki bu durum da çok olumlu sonuçların doğmasına neden olur.

  • NEDEN BİZİ SEÇMELİSİNİZ
  • Proficiency İngilizce sınavı hazırlık faaliyetleri bünyesinde yer alan Proficiency İngilizce sınavı hazırlıklarında, hem grup derslerine hemde birebir özel ders alanlara ”  SENET ” yapılmaz. Öğrenciler, ödemelerini taksitle kendi belirledikleri zamanlarda yapar.
  • Tüm akademik sınavların özelliği olan çok sayıda akademik kelime bilmenin   sınavda başarı getireceği fikri,  doğru ve geçerlidir. Bu nedenle, Proficiency İngilizce sınavı hazırlık adı altında verilen özel Proficiency İngilizce sınavı hazırlık programı olarak hazırlanan akademik kelimelerle ilgili alıştırmalar öğrencilere verilir ve tümünün yapılması istenir. Böylece, bu alıştırmaları yapan ve tamamlayan öğrencinin  kelime haznesi gelişmiş ve bildiği kelime sayısı artmış olur.
  • Proficiency İngilizce sınavı hazırlık etkinliklerinde organize edilen Proficiency İngilizce sınavı hazırlık programının işlenmesi aşamasında öğrencilere sadece İngilizce bilgisi verilmekle kalınmaz aynı zamanda ” sınav çözüm teknikleri eğitimi ” ile de desteklenirler.  Bu şekilde sınavda soruları doğru ve hızlı yanıtlamalarına büyük katkı sağlanır.
  • Proficiency İngilizce sınavı hazırlık için ayarlanan özel organizasyonlarda tertip edilen Proficiency İngilizce sınavı hazırlık programında görev yapan ve eğitimleri veren hocalar, hazırlık konusunda yıllarca çalışmış, eğitim vermiş uzman eğitmenlerdir.


ÖĞRENCİLERE ÖNERİLER

  • İngilizce sınavına hazırlanan öğrencilere, özellikle zaman açısından sorunları yarsa yani diğer bir deyişle sınava kısa bir süre içinde hazırlanmak zorunda iseler, birebir özel ders almaları önerilir.