Proficiency Kursu

PROFICIENCY KURSU İSTANBUL/BAKIRKÖY PROGRAMLARI

Proficiency Kursu Programları İçeriği

1 – Proficiency Kursu  ( Birebir Özel Proficiency Kursu )
2 – Proficiency Kursu ( 4 Kişiden Oluşturulan Gruplarla Proficiency Kursu )

Proficiency Kursu1 – PROFICIENCY KURSU (BİREBİR ÖZEL PROFICIENCY KURSU ) : Proficiency kursu yapılan merkezimizde ki   Proficiency kursu için kurulan özel departmanlarda kurs almayı düşünen öğrencilere proficiency kurs programını   birebir ve özel almak isteyen üniversite aday öğrencilerine, derslerin işleneceği gün ve saatleri kendilerinin bizzat belirlemesi için öncelik verilir.

Bu şekilde, Proficiency kursu için düzenlenen etkinliklerde ki Proficiency kursu platformunda aday öğrenci, günlük işlerini yada özel yaşamını aksaklık  olmadan sürdürürken, bir yandan da özel  proficiency kursu alabilir ve proficiency kursu programına katılabilir. Öğrencinin kaç ders alması gerektiği, yapılacak olan İngilizce seviye tespit sınavından elde edilen sonuçlara, öğrencinin proficiency sınavına gireceği üniversiteye ve almak zorunda olduğu ”  NOTA ” göre belirlenir.

2 – PROFICIENCY KURSU ( 4 kişiden Oluşturulan Gruplarla PROFICIENCY KURSU): Proficiency kursu programlarının uygulandığı birimlerdeki  Proficiency kursu için verilen proficiency seminerlerinde ayrıca, aynı üniversitede eğitim alan ve seviyeleri bir birine çok yakın olan 4 aday öğrenciden oluşturulan gruplara katılarak da proficiency kursu  alma imkanı mevcuttur. gruplar 4 kişi gibi çok az sayıda öğrenciden kurularak, uygulanan proficiency kursu programının etkin  ve daha yararlı olması temin edilir. Bu şekilde uygulanan kurs programları adeta birer özel ders niteliğinde olur ve özel kurs niteliği taşır.

ROFICIENCY KURSU için NEDEN BİZİ SEÇMENİZ GEREK

  • Proficiency kursu kategorisine dahil olan birebir özel proficiency kursu  alan yada gruplara katılarak uygulanan programda yer alan aday öğrencilere ” SENET  ” yapılmaz. Ödemeler, aday öğrencinin isteği doğrultusunda onun uygun gördüğü tarihlerde taksitle tahsil edilir.
  • Proficiency sınavına hazırlanan öğrencilerin , sınavda başarılı olabilmeleri ve iyi bir sonuç elde edebilmeleri için, sınavın can damarı olan akademik; özellikle de eş anlamlı akademik kelimeler konusunda çok bilgi sahibi olması gerekir. Bu nedenle, Proficiency kursu programlarında sınav için özel hazırlanmış akademik kelimelerle ilgili alıştırmalar programda yer alan aday öğrencilere dağıtılır ve bu alıştırmaların eksiksiz bir biçimde yapılması istenir. Öğrencilerin çalışmaları yakından izlenir ve çalışmayanlar tarafımızdan uyarılır.
  • Proficiency  akademik bir sınav niteliği ve özelliği taşır. Yani, bu tür sınavlarda iyi İngilizce bilmek sınavda başarılı olunacağı anlamını taşımaz. Kesinlikle sınav hakkında bir bilgi sahibi olmak ve ne tür soruların gelebileceğini bilmek en azından tahmin edebilmek gerekir. Bu nedenle, Proficiency kursu sürecinde, tüm üniversite öğrencilerine girecekleri sınavın ” çözüm teknikleri hakkında  eğitim ” verilerek onların bu konuda bir fikir sahibi olması sağlanır.
  • Öğrencileri proficiency sınavına hazırlayan eğitmenler, bu sınavın özellikleri  konusunda inanılmaz derecede deneyimli ve uzmanlık evresine gelmiş hocalardır.
    ADAY ÖĞRENCİLERE ÖNERİ : 
    Proficiency sınavı bilinenin aksine  yaşamsal öneme sahip olan bir sınavdır. Öğrencinin bir koca yılını ve bu yıl için yapılacak masraflardan  başarılı olursa ailesinin kurtulmasını sağlar. Bu az buz bir şey değildir ve bu tür bir olay kesinlikle rastlantılara ve şansa bırakılmaz. O halde, başarılı olma şansını yükselten ve daha da yakınlaştıran özel ders almak en akıllıca davranış olur. Yıllarca bu konuda eğitim vermiş bir hoca olarak, öğrencilere ve velilere  işin parasal boyutuna takılmadan özel ders almalarını tavsiye ederim.