Proficiency Özel Ders 

Proficiency Özel Ders

PROFICIENCY ÖZEL DERS PROGRAMI

Proficiency Özel Ders ve İçeriği

1 –  Proficiency Özel Ders ( Birebir Proficiency Özel Ders )
2 –  Proficiency Özel Ders (  4 kişilik Gruplarla Proficiency Ders )

Proficiency Özel Ders,
Özel proficiency dersi programlarına katılmak ve bu programlarda yer almak isteyen aday öğrencilere 2 türlü program uygulanır.

1 –  Proficiency Özel Ders ( Birebir Proficiency Özel Ders ) : Bireysel olarak uygulanan proficiency özel ders programlarına dahil olmak isteyen aday öğrenciler yapılan seviye sınavı sonucuna ve sınavda almak zorunda olduğu ” skora ” göre programda yer alır.Verilmesi gereken proficiency özel ders sayısı aday öğrencinin seviye sınavında elde ettiği skor ve almak zorunda olduğu skor düşünülerek planlanır.Bilindiği gibi, proficiency sınavı her üniversitede birbirinden farklıdır. Formatları bir birini tutmaz.Üniversiteler verdikleri eğitime uygun ve bu eğitimle uyumlu proficiency sınavı düzenler.Bu nedenle,aday öğrenci devam etmek istediği üniversitenin sınav formatına uyumlu bir şekilde eğitilir ve sınavda başarılı olabilmesi için her tür imkan kullanılır.

2 –  Proficiency Özel Ders (  4 kişilik Gruplarla Proficiency Ders ) : Grup halinde yapılan proficiency özel ders programlarımda yer almak isteyen aday öğrencilere seviye sınavı yapılarak denk seviyede olan öğrencilerden 4 er kişilik gruplar oluşturulur. Bu grup programlarında uygulanan proficiency sınavı hazırlık programları,nitelik açısından bireysel proficiency özel ders programlarından kalite ve eğitim açısından hiçte aşağı değildir. Zira, grubu oluşturan aday öğrenci sayısının az olması bu grup derslerine bireysel proficiency özel ders niteliği kazandırır.Ayrıca, sayı az olduğu için gruptaki aday öğrenciler aynı bireysel proficiency özel ders programlarında olduğu gibi, istedikleri anda anlamadıkları yerlerle ilgili soru sorma imkanına sahiptir hatta ders tekrarı bile anlamayan öğrenciler için yapılabilir. Bu avantajlar grup sayısının az olması nedeni ile kazanılır. Bilimsel araştırmalar sonuçlarına göre, en ideal ve en verimli sonuçların alınabilmesi için grup sayısının 4 kişiden oluşması gerekmektedir. AKADEMİK EĞİTİM bu bilimsel sonuçlara uygun olarak ve aday öğrencilerin daha iyi bir Proficiency eğitimi alabilmesi için grupların öğrenci sayısını 4 kişi ile sınırlandırmıştır.

AMAÇ

Proficiency sınavı hazırlık konusunda eğitimde var olan kaliteli proficiency eğitimi konusundaki boşluğu doldurarak, sınavlara katılması gereken aday öğrencilere kaliteli ve nitelikli eğitim vermek.

PROFICIENCY ÖZEL DERS için NEDEN BİZİ SEÇMENİZ GEREK

Proficiency Özel Ders1 –  Proficiency özel ders konusunda,bilinçli, proficiency sınavı hazırlık konusunda en az 10 yıllık uzmanlık seviyesinde  deneyime sahip bir ekibiz.

2 –  Proficiency sınavı gibi akademik seviyedeki sınavlarda kelime haznesi ( vocabulary ) çok büyük rol oynar.Adeta,başarının altın anahtarı denilebilir. Bu nedenle,aday öğrencilere özel kelime çalışmaları verilerek bu konuda gelişim sağlamaları desteklenir ve yapılan bu kelime çalışmaları yakından izlenir.

3 –  Bir çok kurumda var olan senet imzalatma olgusu bizde söz konusu değildir.

4 – Proficiency özel ders programları genel İngilizce çalışmaları içermez,programlar daha çok proficiency sınavı kapsamında olan soruların daha doğru daha çabuk yanıtlanmasına katkıda bulunan proficiency sınav teknikleri ve proficiency sınav taktikleri’ni eğitimini içerir.

 

Diğer Yazılar

Leave a Comment