Proficiency Özel Ders


Proficiency Özel DersPROFICIENCY ÖZEL DERS PROGRAMI

Proficiency Özel Ders Program İçeriği

1 – Proficiency Özel Ders ( Birebir Proficiency Özel Ders )
2 – Proficiency Özel Ders ( 4 Kişilik Gruplarla Proficiency Özel Ders )

1 – Proficiency Özel Ders ( Birebir Proficiency Özel Ders ): Proficiency özel ders departmanlarında düzenlenen birebir proficiency özel ders programı için başvuran ve birebir Proficiency özel ders almayı kabul eden öğrenci, proficiency özel ders programının hangi günlerde uygulanmasını istediğine kendi karar verir ve öğrencinin istediği ve seçtiği zamanlarda Proficiency özel ders programı uygulamaya konur.

Proficiency özel ders kategorisine giren bu tür bir sistemin uygulanması, proficiency özel ders almak isteyen öğrencinin ders almaktan ötürü günlük yaşamında meydana gelebilecek olan aksaklıkların önlenmesi amacını taşır. Bu sistem ve yöntemle öğrenci hem gereksinimi olan Proficiency özel ders  alır hemde özel yaşamına devam eder.

Proficiency özel ders sınıflarında öğrenciye verilmesi gereken özel proficiency dersi  sayısı, öğrencinin İngilizce seviyesini belirleyerek eksikleri varsa tüm eksiklerini tamamlayacak ve kapatacak biçimde olur. Böylece, öğrenci sınavına gireceği üniversitenin sınav özellikleri ve sınavda sorulan soruların yapı ve karakterleri de düşünülerek hazırlanmış olan ve tamamen ” kişiye özel ve özgü ” bir nitelik taşıyan Proficiency özel ders programlarına başlar.

2 – Proficiency Özel Ders ( 4 Kişilik Gruplarla Proficiency Özel Ders ): Proficiency özel ders ile ilgili bir ve ikiyi geçen öğrencilere verilen çoklu Proficiency özel ders programlarında, bilgi ve birikimleri bir birine denk olan 4 öğrenci seçilir ve bu 4 öğrenciden sınıf oluşturulur. Birebir Proficiency özel ders almaktan kaçınan öğrenciler bu gruplara katılarak da ders alabilir.

Proficiency özel ders forumlarında organize edilen grup Proficiency özel derslerinde, grupların öğrenci sayısının 4 kişiden oluşması bir rastlantı değildir. tamamen bilimsel araştırmalar sonucu tespit edilmiş ders için en ideal  grup sayısıdır. Sayı az olduğu için, öğrenciler Proficiency özel ders sırasında soru sorabilme gibi bir avantajı olduğu kadar dersi veren hoca da öğrencilerle rahat, rahat ilgilenebilir ve tüm  bu olumlu ortam  ve koşullar eğitime yansır ve sınavlarda öğrencilerin daha iyi sonuçlar elde etmelerine yol açar.

PROFICIENCY ÖZEL DERS için  NEDEN BİZİ SEÇMELİSİNİZ

  • Çünkü, biz Proficiency özel ders için yapılan organizasyonlarda öğrencilere Proficiency dersi almalarından ötürü ”  SENET ”  yapmayız. Öğrenci ödemelerini isterse uygun ve belli zamanlarda taksitle de yapabilir.
  • Akademik kelimeler konusunda çok duyarlıyız.  Zira, bu tür sınavların temel taşıdır ve başarının anahtarıdır çok sayıda akademik kelime bilmek. Bu nedenle,  Proficiency özel ders için yapılan ve uygulanan düzenlemelerde özel olarak öğrencilere verilmek üzere hazırlanmış alıştırmalar hazırlanır ve verilir. Öğrenciden tüm bu alıştırmaların tamamının yapılması istenir, Böylece, Proficiency özel ders öğretilerinde kelime bilgilerinin ve haznelerinin gelişmesine çok büyük bir katkı sağlanır.
  • Proficiency özel ders forumlarındaki Proficiency özel ders hazırlık programlarının uygulama evresinde, öğrencilere eksik bilgilerini gideren yöntemlerin yanında sınavda soruları % 100 doğru ve daha hızlı yanıtlamalarına olanak sağlayan ” sınav çözüm teknikleri ve taktikleri ” hakkında da bilgi verilir.

ÖĞRENCİLERE ÖĞÜT VE ÖNERİLER

  • Hangi üniversitenin sınavına girilirse girilsin bu tür sınavlar akademik seviyededir ve çok sayıda akademik kelime bilmek başarılı olmak açısından ve hedefe ulaşmak için  önemlidir. Bu yüzden, sınava girmeden önce, hazırlık aşamasında, Proficiency özel ders alınsa bile akademik kelimeler konusunda sınava girecek olanların kişisel çalışmalar yaparak olabildiğince çok sayıda kelime öğrenmesi ve kelime haznesini genişletmesi bu sınavın en kritik aşamasıdır. Zira, ders alınsa bile, hoca öğrenciye ancak kelimeleri öğrenmesi için tavsiyede bulunur, ona kelime öğretemez bu tamamen kişisel bir çalışma ister.
  • Olabildiğince çok sayıda akademik seviyede dergi, gazete, kitap ve makale okumanın öğrenciye özellikle okuma parçalarının çözümünde son derecede yararı olur.
  • Sınavda yazım bölümünde yazılacak olan essay lerin nasıl yazılması gerektiğine, verilen konu yazısından hangi tür bir essay yazımının istendiğinin anlaşılmasına ve paragraf oluştururken nelerin yapılması  gerektiğine çok dikkat edilmeli.
  • Yazılan yazılarda öğrencinin en büyük hatalarından birisi cümle bütünlüğüne dikkat etmemeleri. Bu konu üzerinde durularak özel çalışmalar yapılmalı. Bunun için özel ders almanın gerekliliğine inanıyorum.
  • Mutlaka sınav için birebir Proficiency özel ders  alın.