Proficiency Sınavı Hakkında 

Proficiency Sınavı Hakkında

PROFICIENCY SINAVI HAKKINDA Proficiency Sınavı Hakkında Bilgiler . 1 –  Proficiency Sınavı Hazırlık ( Proficiency Sınavı Hazırlık için Bireysel  Proficiency Sınavı Hazırlık) 2 –  Proficiency Sınavı Hazırlık ( Proficiency Sınavı Hazırlık için 4 kişilik Gruplarla Proficiency Sınavı Hazırlık ) Proficiency sınavı hakkında söylenmesi ve bilinmesi gereken çok şey var ama  Proficiency sınavı hakkında, söylenmesi  ve en çok bilinmesi gereken şey, Proficiency  sınavı her üniversite de bir birine hiç uymayan farklı, farklı özellikler taşıyan  özellikte uygulanır ve hiçbir üniversitenin proficiency sınavı  bir birini tutmaz. Hepsi bir birinden değişik özellikler taşır. Bu durumu Proficiency sınavı hakkında bir örnekle açıklamaya…

Detaylar
Proficiency Sınavı 

Proficiency Sınavı

Proficiency sınavı,üniversitelerin hazırlık dönemi sonunda, hazırlık sınıfını okuyan öğrencilere final sınavı olarak yada dönem başında ingilizce hazırlık sınıfını okumaksızın direk üniversiteye başlamak isteyen öğrencilere muafiyet sınavı olarak uygulanan ve her üniversitenin kendi müfredatına uyumlu ama diğer üniversitelerin proficiency sınavı’ndan farklı olan bir seviye tespit sınavıdır.Her üniversite kendine özgü ve eğitim tarzını yansıtan bir proficiency sınavı uyguladığı için genel bir yargıdan söz edilmesi hatalı olur.. Genel olarak olaya bakıldığında , üniversitelerin aday öğrencilere Proficiency sınavında Okuma (Reading), Dinleme (Listening), Yazma (Writing) ve Konuşma (Speaking) bölümlerinin yer aldığı görülür.

Detaylar
Proficiency Sınavı Hakkında 

Proficiency Sınavı Hakkında

Üniversite İngilizce Hazırlık Geçme Sınavı veya Yeterlilik Sınavı olarak bilinen bu imtihan, her üniversitenin kendi gereksinimleri istikametinde ve kendi bünyelerinde hazırladıkları yabancı dil seviye tespit etme imtihanıdır.

Detaylar