Yeni Yüzyıl Üniversitesi Proficiency Sınavı 

Yeni Yüzyıl Üniversitesi Proficiency Sınavı Özel Ders

Yeni Yüzyıl Üniversitesi Proficiency Sınavı Özel Ders Programı Yeni Yüzyıl Üniversitesi Proficiency Sınavı Özel Ders Programı İçeriği. Yeni Yüzyıl Üniversitesi Dil Okulumuzda, üniversitemiz öğrencilerine bir yıl süre ile yoğun İngilizce dil hazırlık programı verilmektedir. Yeni Yüzyıl Üniversitesinde yabancı dil hazırlık programının amacı ve hedefi, öğrencilere kayıt oldukları eğitim-öğretim programlarının öngördüğü yabancı dilde, her şeyden önce  kendi konularında okuduğunu ve duyduğunu anlayabilme, kavrayabilme, kendilerini yazılı ve sözlü ifade edebilme, mesleki, kültürel ve sosyal hayatta lüzumlu olan yabancı dil iletişimini sağlayabilme yeterliliğini ve kabiliyetini  kazandırmaktır. İsteğe bağlı hazırlık sınıfları için başvuru süresi…

Detaylar
Proficiency Sınavı Özel Ders 

Proficiency Sınavı Özel Ders

Proficiency sınavı özel ders programlarında,hazırlık sınıfı dönemi bitim sınavı yada hazırlık sınıfında okumak istemeyen aday öğrencilerin katılacağı muafiyet sınavı için bire bir özel ders almak üzere yer almak isteyen aday öğrenciler,Proficiency sınavı özel ders programlarının yapılacağı gün ve saatleri kendi belirler . 4 kişiden oluşturulan özel gruplara katılarak,bire bir yapılan Proficiency sınavı özel ders programı kalite ve özelliğinde eğitim alabilirsiniz.

Detaylar
Proficiency Sınavı 

Proficiency Sınavı

Proficiency sınavı,üniversitelerin hazırlık dönemi sonunda, hazırlık sınıfını okuyan öğrencilere final sınavı olarak yada dönem başında ingilizce hazırlık sınıfını okumaksızın direk üniversiteye başlamak isteyen öğrencilere muafiyet sınavı olarak uygulanan ve her üniversitenin kendi müfredatına uyumlu ama diğer üniversitelerin proficiency sınavı’ndan farklı olan bir seviye tespit sınavıdır.Her üniversite kendine özgü ve eğitim tarzını yansıtan bir proficiency sınavı uyguladığı için genel bir yargıdan söz edilmesi hatalı olur.. Genel olarak olaya bakıldığında , üniversitelerin aday öğrencilere Proficiency sınavında Okuma (Reading), Dinleme (Listening), Yazma (Writing) ve Konuşma (Speaking) bölümlerinin yer aldığı görülür.

Detaylar
Proficiency Sınavı Nedir 

Proficiency Sınavı Nedir

PROFICIENCY SINAVI NEDİR : Proficiency sınavı üniversitelerin ya sene başında hazırlık sınıfı okumak istemeyenler için hazırladığı Muafiyet ( Yeterlik ) sınavı ; yada hazırlık sınıfı okuduktan sonra bu sınıfın bitimi için düzenlenmiş,akademik seviyede,tüm üniversitelerin birbirinden bağımsız ,kendi iç yapılarına ve müfredatlarına yönelik bir sınavdır.

Detaylar