Proficiency Sınavı Hazırlık 

Proficiency Sınavı Hazırlık

Proficiency Sınavı Hazırlık Programı

Proficiency Sınavı Hazırlık Hakkında Bilgi

1 –  Proficiency Sınavı Hazırlık ( Proficiency Sınavı Hazırlık için Bireysel – Proficiency Sınavı Hazırlık)
2 –  Proficiency Sınavı Hazırlık  ( Proficiency Sınavı Hazırlık  için 4 kişilik Gruplarla Proficiency Sınavı Hazırlık )

NEDEN BİZ  Proficiency sınavı hazırlık platformunda verilen özel Proficiency sınavı hazırlık dersleri veya grup dersleri yani Proficiency sınavı hazırlık programları işinin ehli, deneyimli uzman hocalar tarafından uygulanır.

 B –   Proficiency sınavı hazırlık programları uygulamalarında proficiency sınavında başarıda önemli rol oynayan akademik seviyedeki kelimeler ve bu kelimelerle ilgili çalışmalar öğrencilere verilir ve özel olarak izlenir. Ders dışı saat ve günlerde kelime sınavları yapılarak gerçek dersler feda edilmeden öğrencilerin kelime konusundaki gelişimleri ciddiyetle kontrol edilir.

C –  Grup halinde yapılan proficiency sınavı hazırlık kursları özel ders kalitesinde ve etkinliğinde olması sağlanır. Bunu sağlamak için grup proficiency sınavı hazırlık kursları sadece 4 kişiden oluşturulur .

PROFICIENCY

İngilizce Akademik Eğitim  Merkezi olarak üniversitelerin İngilizce proficiency sınavı hazırlık atlama, İngilizce hazırlık bitirme, İngilizce muafiyet sınavı ve yüksek lisansa kabul sınavları için hazırlık  sınıfına  dönük en fazla 4  kişiden oluşturulan grup derslerimiz veya birebir özel ders programlarımız bulunmaktadır.

 İngilizce Akademik Eğitim  Merkezinde  12-15 kişilik gruplar biçiminde  uygulanan   genel dil derslerinin tersine  maksimum 4 kişilik özel gruplar oluşturarak öğrencilerimizle birebir ilgilenme ortamı yaratılır ve  kesinlikle kalabalık gruplar oluşturulmaz

2 veya 3 kişilik homojen gruplar veya birebir özel ders ile Koç Üniversitesi Proficiency Sınavına  garantili olarak öğrenci hazırlanır.

 Gruptaki katılımcıların İngilizce  beceri düzeyinin homojen olması ve katılacakları Koç Üniversitesi Proficiency Sınavı  türünün aynı olması ilkemizdir ve gruplar İngilizce seviye tespit sınavı sonucuna göre ve ilgili üniversiteye göre oluşturulur.

Derslerin içeriği: Okuma bölümü için okuma teknikleri ve kelime bilgisi geliştirilir, yazma bölümü için gramer, ne tür cümleler kurulacağı ve noktalama işaretleri üzerinde çalışılır, eğer girilen Koç Üniversitesi Proficiency Sınavı dinleme ve konuşma bölümleri içeriyorsa  katılımcının dile yatkınlığı ve alışkanlığı arttırılır.

PROFICIENCY NEDİR?

Koç Üniversitesi Proficiency Sınavı programının temel amacı, üniversiteyi kazanan öğrencilerin, kazandıkları üniversite tarafından düzenlenen, yeterlilik (muafiyet )  sınavı, Koç Üniversitesi Proficiency Sınavı geçerek, hazırlık okumadan doğrudan birinci sınıfta eğitime başlamalarını ayrıca  hazırlık eğitimini tamamlayıp bitirme Koç Üniversitesi Proficiency Sınavında başarısız olan öğrencilerin ise Koç Üniversitesi Proficiency Sınavı’ndan  atlamalarını sağlamaktır.

Koç Üniversitesi Proficiency Sınavı üniversiteden üniversiteye değişir. Ancak temelde hepsinde dilbilgisi  ( Gramer ), sözcük bilgisi ( Vocabulary ), okuma ( Reading ), dinleme ( Listening ) ve yazma ( Writing ) alanlarındaki soru tipleri benzerdir.

PROFICIENCY Sınavı’na Hazırladığımız Üniversiteler :

—–ÜNİVERSİTE ADI
   – Doğuş Üniversitesi Proficiency Sınavı
   – Yeditepe Üniversitesi Proficiency Sınavı
– Bahçeşehir Üniversitesi Proficiency Sınavı

– Marmara Üniversitesi Proficiency Sınavı
– Bilgi Üniversitesi Proficiency Sınavı
– Koç Üniversitesi ( TOEFL ) Proficiency Sınavı
– Boğaziçi Üniversitesi Proficiency Sınavı
– Sabancı Üniversitesi ( TOEFL ) Proficiency Sınavı
– İstanbul Kültür Üniversitesi Proficiency Sınavı
– Maltepe Üniversitesi Proficiency Sınavı
– Kocaeli Üniversitesi Proficiency Sınavı
– İTÜ (İstanbul Teknik Üniversitesi) Proficiency Sınavı
– ODTÜ (Ortadoğu Teknik Üniversitesi) Proficiency Sınavı
– YTÜ (Yıldız Teknik Üniversitesi) Proficiency Sınavı
– Işık Üniversitesi Proficiency Sınavı
– Bilkent Üniversitesi Proficiency Sınavı
– Kadir Has Üniversitesi Proficiency Sınavı
– Doğu Akdeniz Üniversitesi Proficiency Sınavı
– Beykent Üniversitesi Proficiency Sınavı
– Okan Üniversitesi Proficiency Sınavı
– Fatih Üniversitesi Proficiency Sınavı

 

Diğer Yazılar

Leave a Comment