Proficiency Sınavına Hazırlıkta Hoca

Proficiency Sınavına Hazırlıkta Hocanın Etkisi Nedir ?

Proficiency Sınavına Hazırlıkta Hoca Faktörü

1 –  Proficiency Sınavı ( Proficiency Sınavı için Bireysel – Özel Ders )
2 –  Proficiency Sınavı ( Proficiency Sınavı için 4 kişilik Gruplarla Ders)

Proficiency sınavına hazırlıkta hocanın etkisi, öğrenciyi yönlendirme  ve başarılı olması açısından çok önemlidir. Hoca bilgisi ve uzmanlığı ile öğrencinin üzerinde olumlu bir izlenim bırakarak, kendini öğrenciye sevdirir ve bilgisi ile onun inancını kazanabilirse,sınavdan çok güzel sonuçlar alınır. Proficiency sınavına hazırlıkta hocanın etkisi, bu şekilde iyi sonuçlara neden olur ve bu iyi sonuçlar hocaya olan ilgi ve güveni arttırır. Bunun sonucunda hoca daha fazla öğrenci kazanarak gelirini ve yaptığı işin getirisini yükseltebilir. Bu nedenle, özel ders almak için hoca arayan aileler veya öğrencilerin bu özellikleri ve nitelikleri taşıyan hoca bulmaları gerekir.


İYİ BİR HOCA BULMAK İÇİN NE YAPILMALI

Şu günlerde proficiency sınavına hazırlıkta hoca aramak bulmak ama iyi bir hoca bulmak, teknolojinin bu kadar geliştiği bu dönem de bile çok zor. Zira, bu kadar çok hocanın olduğu yerde, kesinlikle bir de bir saçmalık olabilir. İnternette proficiency  sınavına hazırlık eğitimi verdiğini söyleyen bir çok reklam ve reklamın yanı sıra siteler var. Ama bunlardan hangisi güvenilir ve hangisi yazdıklarında dürüst ve samimi. Nasıl anlayabileceksin ? Bunun için en iyi yöntem tavsiye yöntemi denilebilir. Yani, eski sistem. Ne yazık ki bu böyle. Yada ,  okuduğunuz sitenin referanslar sayfasına bakarak, ulaşabileceğiniz ve hakkında bilgi alabileceğiniz hocanın daha önceden ders verdiği birini bulmak ve ona sormak. Bu da pek mümkün olmuyor. Çünkü, referans verilen isimlerin yada kişilerin kim olduğu belli değil. Onlara ulaşabilmek için hiç bir bilgi yok. Pekala bunlar sahte isimler de olabilir. Nasıl güvenebilirsiniz ki ?

TAVSİYE YÖNTEMİ 

Proficiency sınavına hazırlıkta hocanın öğrenci üzerinde iyi bir etki yaratarak, onu doğru yönlendiren , düzenli ve ciddi çalışmasını sağlayan ve kendisine inandıran böylece öğrenci üzerinde iyi etkiler bırakarak öğrenciyi çalışmaya sevk eden bir hoca olması geçerlidir.. Bu tür bir hocayı garantili bir şekilde bulmanın tek yolu tavsiye ile bulunan hoca olabilir. Daha önce bir öğrenciyi proficiency sınavı için hazırlamış ve öğrencisinin başarılı olmasını sağlamış bir hoca bulmak için sormak ve soruşturmak gerek. Yada, referanslar sayfasında, verdiği isimlerin yanında ulaşılabilecek bilgileri de vermiş ve hakkında bilgi alabileceğiniz bir hoca. Bununla baş etmek gerçekten zor bir iş.