Proficiency Sınavına Nasıl Çalışılır ?

Proficiency Sınavında Başarılı Olmak İçin Nasıl Çalışılır

Proficiency Sınavına Nasıl Çalışılır Hakkında Bilgi

1 –  Proficiency Sınavı ( Proficiency Sınavı için Bireysel – Özel Ders )
2 –  Proficiency Sınavı ( Proficiency Sınavı için 4 kişilik Gruplarla Ders)

 

PROFICIENCY Sınavında Başarılı Olmak isteyenlerin , dil bilgisi kurallarına ve akademik kelime bilgisini genişleten ve geliştiren çalışmalara çok hazırlanması , çalışması ve tüm bu bilgileri sanki kendinden bir parçaymışcasına içselleştirmesi gerekir. PROFICIENCY    Sınavına Nasıl Çalışılır , şeklindeki bir sorunun tüm sırrı buradadır.

PROFICIENCY sınavı için çalışmalara başlayan aday öğrencilerin ilk aşamada dil bilgisi ile ilgili tüm kuralları yutması gerekir. Öyle ki, gördüğü anda bir cümledeki eksikliği fark edebilecek düzeye gelmesi yada eş anlamı istenen bir kelimenin eş anlamlısını anında bulması sınavda başarı için şarttır. İngilizce sınavı tamamen bilgiye dayalı bir sınav türüdür. Bilirsen bilirsin ve yaparsın.Bilmiyorsan istediğin kadar düşün yapamazsın. Matematik sorusu değil ki düşünesin. Akla değil bilgiye dayalı sınavdır.

İlk aşamada, dil bilgisi kuralları ile ilgili çalışmalar yapmak ve bu konudaki bilgileri iyice oturttuktan sonara,öğrenilen bu bilgileri içeren, PROFICIENCY  seviyesindeki soruları , bilgilerin daha iyi yerleşmesi ve sınava hazır hale gelmesi amacı ile çözmek gerekir. Sonraki aşama ise,akademik kelime bilgi ve sayısını geliştirmek ve genişletmek olmalıdır. PROFICIENCY gibi akademik sınavlarda kelime bilmeden başarılı olmak nerede ise imkansızdır. Zira, bilinene bu kelimeler aynı zamanda kompozisyon yazımında da kullanılabilmeli. Bu tür kelimeleri kullanılmadığı yazılar pek değerli  olarak kabul görmez.