Proficiency Sınavına Nasıl Hazırlanmalı

Proficiency Sınavına Nasıl Hazırlanmalı Acaba ?

Proficiency Sınavına Nasıl Hazırlanmalı ve Sistemi

1 –  Proficiency Sınavı ( Proficiency Sınavı için Bireysel – Özel Ders )
2 –  Proficiency Sınavı ( Proficiency Sınavı için 4 kişilik Gruplarla Ders )

Proficiency sınavına nasıl hazırlanmalı diye düşünmeyin. Tüm üniversitelerin Proficiency sınavlarına bizimle birlikte hazırlanabilir ve size özgü seçeceğiniz programla sınavda başarılı olabilirsiniz. Proficiency Akademik Eğitimin tüm olanaklarından yararlanabilir ve bizden her konuda destek alabilirsiniz.

Proficiency sınavı, merkezi bir kurum tarafından yapılmaz. Her üniversite hazırlık sınıfına alacağı aday öğrencilere, kendi eğitim yapı ve karakterine uygun bir program uygular ve hazırlık sınıfı bitiminde final sınavı olarak proficiency sınavı uygular.

Proficiency sınavına girecek olan aday öğrencilerin, kelime ezberlemek ve ezberlenen kelimelerin kalıcı olabilmesi ve özümsenebilmesi için çeşitli gramer yapıları ile kurulan cümlelerde bu kelimelerin kullanılması şeklinde kişisel çalışmalar yapmaları kesinlikle bu sınavda başarı kazanmanın olmazsa olmaz yollarından biridir.

Eğer girilecek olan proficiency sınavında, speaking bölümü varsa,aday öğrencilerin speaking konusunda kendilerini geliştirebilmeleri için İngilizce ile ilgili pratikler yapmaları hatta bulunabilirse ana dili, İngilizce olan ” native speaker ” denilen kişilerle bu pratikleri yapmaları speaking  modülünden proficiency sınavına  girecek olan aday öğrencilere çok büyük katkılar sağlar.

Proficiency sınavına katılacak olan aday öğrencilerin listening konusunda kendilerini geliştirebilmeleri için, İngilizce şarkılar dinlemeleri önerilir.Yalnız burada dikkat edilmesi gereken husus,dinlenen bu İngilizce melodilerin daha çok tek bir şarkıcının söylediği melodiler olmasına önem verilmesidir.Zira,gruplar tarafından icra edilen parçalarda,yüksek volüm yada grubun karakteristikleri açısından ,söylenen şarkının anlaşılması ve tam olarak doğru duyulması zor olduğundan telaffuz açısından bazı sakıncalar doğurabilir.

Proficiency sınavına iyi hazırlanılması için, aday öğrenciler sınava katılmadan daha önce kelime hazneleri genişletmeleri ve genişletilmiş bir akademik kelime bilgisi ile sınava girilmeli. Özellikle eş anlamlı kelimelerin bilinmesi proficiency sınavlarında büyük önem taşır.

Tüm üniversitelerin proficiency sınavlarında mevcut olan , wrting yani essay yazımı konusunda, sınavda başarılı olabilmek açısından , sınavdan önce türlü essay yazılımları dikkate alınarak çalışmalar yapılmalı ve bol bol essay yazılmalı.

Her şeyden önemlisi bu sınava bizi hazırlayabilecek işinin uzmanı gerçek bir ” proficiency hocası ” bulmalı