Proficiency Sınavında Kelimeler

Proficiency Sınavında KelimelerPROFICIENCY SINAVINDA KELİMELER KONUSU

Profiency Sınavında Kelimelerin Önemi

1 – Proficiency Sınavı Hazırlık ( Birebir Özel  Proficiency Sınavı Hazırlık )
2 – Proficiency Sınavı Hazırlık ( 4 Kişilik Gruplarla Proficiency Sınavı Hazırlık

Proficiency Sınavında Kelimeler çok önemlidir. Özellikle sınavda sık sık sorulan eş anlamlı kelimelerin bilinmesinde çok  büyük fayda vardır. Ayrıca,   Proficiency sınavında  kelimelerin özellikle de proficiency sınavında geçen akademik Proficiency sınav kelimelerinin önemi çok büyüktür. Bilinen Proficiency Sınavında Kelimeler  özellikle de akademik kelimelerin fazla sayıda olması Proficiency sınavında başarılı olmayı olumlu yönde etkiler.

Proficiency sınavının özellikle okuma parçaları bölümünde, parçaların ilk bir kaç sorusu genellikle kelime ağırlıklıdır. Özellikle de eş anlamlı kelimeler soruların önemli bir bölümünü oluşturur. Bu nedenle Proficiency sınavında  kelimelerin önemi bu bölümde daha çok hissedilir.

Bu nedenle, proficiency sınavına girecek ve bu sınavda başarılı olmak isteyenlerin sınav öncesi  Proficiency sınavında  kelimeler konusuna eğilmesi ve sınavda geçen akademik kelimeler konusuna ağırlık vermesi başarının altın anahtarlarından birisini oluşturur. Kelime çalışmak bireysel bir çalışma türüdür. Ders alınsa bile, derslerde eğitim veren hoca, öğrenciye ancak kelime sorularında ne tür davranması gerektiği konusunda öğrencisine bilgi verir. Ama ona Proficiency sınavında ki  kelimeleri öğretemez.

Öğrencinin proficiency sınavında kelimeler konusunu bizzat kendi bireysel çalışmalar yaparak kendi çözmelidir. Bu konuda Proficiency sınavı için ders alınan öğretmen ancak hangi tür kelimeler çalışması gerektiği konusunda yol gösterici olabilir ama öğretici olamaz.

Bu sorunun   yani Proficiency sınavında  kelimelerin çözümü Proficiency sınavına girecek öğrencinin sorumluluğu altındadır. Ne kadar çok kelime öğrenirse o kadar sınavda rahat eder. Ayrıca bir uyarı daha, Proficiency sınavında  kelimeleri kullanabilecek şekilde öğrenilmeli yani ezberden ziyade özümsenmeli. Zira, bu Proficiency sınavında  kelimeler kelime sorusu olarak sınavda çıkabileceği gibi, okuma parçalarının içinde de çıkar ve okuma parçalarının çözümü ve doğru yanıt verilmesi zora girer kelime haznesi dar olanlar için.

Son bir uyarı, öğrenilen  Proficiency sınavındaki kelimelerin  essay yazımında kullanılması öğrencinin lehine bir durum yaratır bunun da bilinmesinde yarar var. Özetle, ne kadar çok akademik kelime bilinirse, Proficiency  sınavı o denli kolaylaşır ve başarı kazanmak normal bir şekle dönüşür.