Proficiency Sınavında Öncülük

Proficiency Sınavına Hazırlıkta  Öncülük

Proficiency Sınavında Öncülük Nasıl Olmalı

1 –  Proficiency Sınavı ( Proficiency Sınavı için Bireysel – Özel Ders )
2 –  Proficiency Sınavı ( Proficiency Sınavı için 4 kişilik Gruplarla Ders)

 

Proficiency Sınavına Hazırlıkta  Öncülük, yapmak gurur verici.Bu şekilde, proficiency sınavına hazırlanan aday öğrencilere vereceğimiz eğitimin kalitesi kendiliğinden ortaya çıkar. Verilen proficiency eğitiminde,aday öğrencilere,genel İngilizce çizgisinde bilgi genellikle çok az olur. gereksinim duyulmadıkça eğitimlerde bu konuya değinilmez. Eğitimlere daha çok, proficiency sınavında,öğrenciyi rahatlatan, doğru ve hızlı yanıtlar vermesine destek sağlayan sınav teknikleri ve sınav taktikleri üzerinde durulur. Bunun yanı sıra,sınavda başarı sağlamada çok önemli bir rolü olan akademik kelime bilgisini geliştirici ve arttırıcı özel önlemler alınır. Alınan ve uygulanan bu  özel önlemler sayesinde ,sınava giren aday öğrenci başarıyı yakalamakta zorlanmaz.

Proficiency Sınavına Hazırlıkta  Öncülük, görevini başarı ile tamamlamak amacı ile
yola çıkıldığı için yapılması gereken ve verilmesi gereken kaliteli eğitim ile            ilgili tüm kurallar yerine getirilir. Aday öğrencilere, Proficiency sınavına hazırlıkta  öncülüğün sorumluluğu ile, eğitim  başlar başlamaz özel hazırlanmış akademik kelimeleri içeren alıştırmalar verilerek onlardan bu kelimeleri çalışmaları istenir. Diğer yandan da öğrencilerin yaptıkları çalışmalar yakından izlenerek ,çalışmayan veya olaya yaklaşımı düzgün olmayan öğrenciler uyarılır. Bu kelimeleri çalışmalarını istemenin amacı, akademik sınavlarda kelime bilgisi az olan aday öğrencinin başarı şansı düşer.Özellikle akademik kelime açısından portföyünde bol sayıda kelime bulunan aday sınavda diğerlerinde çok daha fazla  şansa sahiptir. Bu nedenle bu konuda çok ciddi davranılır ve bunun önemi aday öğrencilere anlatılarak desteklenir.

Proficiency Sınavına Hazırlıkta  Öncülük,yapma görevlerinin içinde,eğitime katılan aday öğrenciyi sınav teknikleri açısından da desteklemek ve taktik bilgiler vermek yer alır.Bu nedenle aday öğrenciler, Proficiency Sınavına Hazırlıkta  Öncülük yapmanın gereği olarak sınav teknikleri ile bire bir bağlantılı olan ve bilinmezse asla başarılı olunamayacağı bilinen dil bilgisi kurallarının en önemlileri teknik uygulamalarda yardımcı olsun ve kullanılsın diye öğrenciye verilir. Bu bilgilerle aday öğrenci,sınav sorularını doğru olarak ve hızlı bir biçimde yanıtlar. Bu şekilde sınavda başarılı olması garanti altına alınır.


Proficiency Sınavına Hazırlıkta  Öncülük
, yapmak büyük bir bilgi,beceri ve deneyim ister. Proficiency sınavına hazırlık programlarında bu nedenle öncülük yapabilme kapasitesi ve bilgisine sahip olan hocalar görev yapar. Proficiency sınavına hazırlık eğitiminde öncülük görevini büyük bir gurur ve azimle üstlendik ve Proficiency sınavına hazırlıkta  öncülüğü  yerine getirebilmek amacı ile var gücümüzle gereken tüm çalışmaları yapıyoruz.