Üniversiteler için Proficiency Sınavı Hazırlık

Üniversiteler için Proficiency Sınavı Hazırlık

Üniversiteler için Proficiency Sınavı Hazırlık programı

1 –  Üniversiteler için Proficiency Sınavı Hazırlık ( Proficiency Sınavı için Bireysel – Özel Ders )
2 –  Üniversiteler için Proficiency Sınavı Hazırlık ( Proficiency Sınavı için 4 kişilik Gruplarla Ders )

Üniversiteler için Proficiency Sınavı Hazırlık,
Tüm üniversiteler için proficiency sınavı hazırlık programları PRFICIENCY AKADEMİK EĞİTİMDE iki türlü uygulanır .

1 –  Üniversiteler için Proficiency Sınavı Hazırlık ( Proficiency Sınavı için Bireysel – Özel Ders ) : Bireysel olarak, aday öğrencilerin hocalarla karşılıklı bire bir yaptığı Üniversiteler için Proficiency Sınavı Hazırlık programı. Bu programlarda aday öğrenciler İngilizce seviye sınavına tabi tutulduktan sonra hangi üniversiteye gidecekse ,gideceği üniversitenin sınav formatına uygun bir şekilde kaç ders verilmesi gerektiği belirlenir ve daha sonra Üniversiteler için Proficiency Sınavı Hazırlık programı devreye sokulur.

2 –  Üniversiteler için Proficiency Sınavı Hazırlık ( Proficiency Sınavı için 4 kişilik Gruplarla Ders ) : Dört (4) kişi ile yapılan Üniversiteler için Proficiency Sınavı Hazırlık programı : Bu programın uygulama aşamasında grubu meydana getiren grup aday öğrencilerinin ingilizce seviyelerinin denk olması amacı ile seviye sınavı yapılır ve seviye sınavından elde edilen sonuçlara bakılarak seviyeleri denk yada eşit olan aday öğrencilerden oluşan 4 er kişilik gruplar kurulur.Grup olarak gerçekleştirilen Üniversiteler için Proficiency Sınavı Hazırlık programlarına dahil olan aday öğrenciler,grubun sayısı az olduğundan ; bireysel  Proficiency Sınavı Hazırlık programı kalitesi ve niteliğinde proficiency sınavı eğitimi alırlar.Ayrıca,proficiency sınavı hazırlık eğitimi veren proficiency hocası grubu oluşturan aday öğrencilerin her biri ile teker teker ilgilenebilir ki bu durum gruptaki aday öğrenciler için büyük bir avantaj oluşturur.

AMAÇÜNİVERSİTELER  PROFICIENCY SINAVI  için NEDEN BİZİ SEÇMENİZ GEREK 

  • Proficiency sınavı hazırlık programlarında yer alan tüm proficiency hocaları,proficiency konusunda uzman ve yılların deneyimine sahip hocalardır.
  • Ülkemizde proficiency sınavı denilen yeterlilik sınavı her üniversitenin kendi eğitim sistemine uygun bir biçimde oluşturulduğundan aday öğrenciler devam edecekleri üniversitenin sınav formatına  uygun olarak eğitilir.
  • Proficiency sınavı hazırlık programlarında ,bu programlara katılan adaylara ” senet yapılmaz ” . Bu tür bir uygulama PROFICIENCY AKADEMİK EĞİTİM  de yoktur.
  • Proficiency sınavı gibi akademik sınavlarda başarı kazanmak için vocabulary ( kelime haznesi ) çok önemlidir .Ne kadar çok akademik kelime bilinirse sınavda o oranda kolaylaşır.Bu nedenle PROFICIENCY AKADEMİK EĞİTİM proficiency sınavı programlarında yer alan aday öğrencilere özel kelime çalışmaları verilir ve adayların yaptığı kelime çalışmaları yakından izlenir.