Yeditepe Proficiency Özel Ders 

Yeditepe Proficiency Özel Ders

YEDİTEPE PROFICIENCY  ÖZEL DERS PROGRAMI

Yeditepe Proficiency Özel Ders program İçeriği

1 –  Yeditepe Proficiency Özel Ders ( Bireysel – Yeditepe Proficiency Özel Ders )
2 –  Yeditepe Proficiency Özel Ders ( 4 kişilik Grupla  Yeditepe Proficiency Özel Ders )

Yeditepe Proficiency Özel Ders,
Yeditepe üniversitesi proficiency sınavı için aday öğrenciler bireysel proficiency özel ders programlarında yer alabilirler.

1 –  Yeditepe Proficiency Özel Ders ( Bireysel – Yeditepe Proficiency Özel Ders ) : Yeditepe de eğitim gören aday öğrencilere,üniversiteye devam ettikleri süre içinde hazırlık sınıflarında yada ara sınıflarda gereksinim duydukları anda , Yeditepe üniversitesi‘nin uyguladığı İngilizce sınavı formatlarına uyumlu bir şekilde ,öğrenciler proficiency özel ders programları ile eğitilirler.

Yeditepe Üniversitesinin hazırlık sınıflarının bitiminde yada Yeditepe ye tercih ederek yeditepe de eğitim almak isteyen ama hazırlık sınıfını okumadan atlamak üzere Yeditepe Üniversitesi’nin muafiyet ( yeterlilik)  sınavı olan Yeditepe Proficiency Sınavı‘na girmek isteyen öğrenciler de bu sınavlar için hazırlanır.

Yeditepe proficiency özel ders programlarına katılmak isteyen adaylar,ilk aşamada İngilizce seviye sınavına alınır ve seviyeleri belirlendikten sonra sınav sonuçlarına uygun olarak yeditepe proficiency sınavı müfredatı aday öğrenciye uygulanır.

AMAÇ

Yeditepe üniversitesi‘nin kendi programlarına uygun olarak hazırladığı Yeditepe proficiency sınavı hazırlık konusunda , mevcut olan kalite boşluğunu doldurmak ve Yeditepe Proficiency Sınavı hazırlık konusunda ülkede 1 numara olmak.

Yeditepe Proficiency Özel DersNEDEN BİZİ SEÇMENİZ GEREK

 • Yeditepe Üniversitesi proficiency sınavı özelliklerini ve bu sınavın teknik ve stratejilerini çok iyi bilen bir ekibe sahip olmak.
 • Yeditepe hazırlık özel ders alanında,konusunda yılların deneyimine sahip ve bu sınavın tüm özelliklerini bilen ve öğrettiği Yeditepe proficiency sınavı teknikleri ve taktikleri ile programlarda yer alan aday öğrencilerin ,sınav sorularını doğru ve hızlı bir biçimde yanıtlamasını sağlayan uzman bir ekibe sahip olmamız.
 • Yeditepe Proficiency sınavı gibi akademik sınavlarda çok önemli bir yeri olan vocabulary ( kelime haznesi ) konusunda özel hazırlanmış kelime çalışmaları ile aday öğrenciler desteklenir ve bu özel çalışmaların yapılması kendilerinden istenir.Bu çalışmalar süresince aday öğrencilerin kelime çalışmalarını yapıp yapmadıkları yakından izlenir.
 • Yeditepe hazırlık özel ders çalışmaları süresince aday öğrencilere senet yapılmaz .Bu tür bir uygulama PROFICIENCY AKADEMİK EĞİTİM kurumunda yoktur.ÖĞRENCİLERE TAVSİYELER : Özel ders alın. Birebir özel ders. özel ders almaktan kaçmayın. Sonuçlar, kalabalık gruplarla yapılan derslere oranla çok daha olumludur.Özel ders alındığında, işlenen konular, diğer kalabalık  gruplarla yapılan derslere oranla 2 misli kısa sürer.

  Dönem boyunca, seviyenize uygun bol, bol akademik makaleler ve yazılar okuyun.

  Özel ders alsanız bile kişisel çalışmalar yapın. Hiç değilse akademik kelime çalışmaları yaparak kelime haznenizi geliştirin ve genişletin.

  Dönem sonu sınava hazırlanırken sosyal hayatınızı bitirin ve sürekli İngilizce çalışarak olayın içinde kalın.

  Yemeniz, içmeniz hatta nefes almanız bile İngilizce olsun. İngilizce çalışmak sınav sürecinde mesleğiniz olsun.

  Özel ders alırsanız, iyi hoca değil, İngilizce öğretmeyi bilen bir hoca bulun. Aradaki farkı bilen bilir.

Diğer Yazılar

Leave a Comment