Yeditepe Üniversitesi Proficiency Sınavı 

Yeditepe Üniversitesi Proficiency Sınavı

Yeditepe Üniversitesi Proficiency Sınavı

Yeditepe Üniversitesi Proficiency Sınavı Program İçeriği

1 –  Yeditepe Üniversitesi Proficiency Sınavı (  Yeditepe Üniversitesi Proficiency Sınavı için Bireysel – Özel Ders )
2 –  Yeditepe Üniversitesi Proficiency Sınavı (  Yeditepe Üniversitesi Proficiency Sınavı için 4 kişilik Gruplarla Ders )

1 –    Yeditepe Üniversitesi Proficiency Sınavı ( Yeditepe Üniversitesi Proficiency Sınavı için Bireysel – Özel Ders ) : Yeditepe üniversitesi proficiency sınavı, hazırlık programına birebir özel ders almak üzere katılan adaylar,Yeditepe üniversitesi proficiency sınavı programının uygulama gün ve saatlerini kendi belirleme hakkı kazanır. Bu hakkı kazanan aday öğrenciler yaşadıkları günlük yaşamlarında her hangi bir değişiklik yapmaksızın programa katılabilir ve ihtiyacı olan Yeditepe üniversitesi proficiency sınavı eğitimini alabilir. Verilmesi gereken ders sayısı, aday öğrenciye yapılan seviye sınavından elde edilen verilere bağlı olarak belirlenir.

2 –  Yeditepe Üniversitesi Proficiency Sınavı ( Yeditepe Üniversitesi Proficiency Sınavı için 4 kişilik Gruplarla Ders ) : Yeditepe üniversitesi proficiency sınavı kampüslerinde verilen Yeditepe üniversitesi proficiency sınavı için hazırlık seminerlerinde birebir özel ders kalitesine yaklaşık bir eğitim verebilmek amacı ile grubu oluşturan aday öğrenci sayısı 4 kişi olarak belirlenmiştir. Bu şekilde, grup derslerinde yer alan aday öğrenciler, sayı az olduğu için, tıpkı birebir özel derste olduğu gibi anlamadıkları bir konu hakkında soru sorabilme imkanına kavuşur vede eğitimi veren eğitmen de gruptaki tüm aday öğrencilerle birebir ilgilenebilme fırsat ve şansını yakalamış olur.

YEDİTEPE ÜNİVERSİTESİ PROFICIENCY SINAVI için  NEDEN BİZİ SEÇMENİZ GEREK

  • Yeditepe üniversitesi proficiency sınavı hazırlık programlarında eğitim veren tüm hocalar, bu eğitim konusunda yıllarca uğraş vermiş ve konularında uzmanlaşmış hocalardır.
  • Yeditepe üniversitesi proficiency sınavı hazırlık eğitimlerinin yapıldığı süreçte, aday öğrencilere sadece İngilizce bilgileri verilmez, bunun haricinde bu sınavda aday öğrencilerin işine çok yarayacak, onların daha doğru ve hızlı tanıt vermelerine doğrudan % 100 oranında katkı sağlayacak Yeditepe üniversitesi proficiency sınavı teknikleri ve taktikleri eğitimi de verilir. Programa dahil olan aday öğrencilere senet yapılmaz ve ödemeler bir takvime bağlanarak taksitle alınır.

    YEDİTEPE ÜNİVERSİTESİ PROFICIENCY SINAVI HAKKINDA BİLGİ

Yeditepe Üniversitesini bu yıl kazanan aday öğrenciler hemen söyleyelim ki güç bir  proficiency sınavı ile karşı karşıya gelecekler. Yeditepe üniversitesinin öğrenciler için hazırlanmış proficiency sınav soruları  öğrencilere çok zor gelebilir. Bu nedenle lisede iyi bir İngilizce eğitimi almamış öğrencilerin zorlanacağı apaçık ortada .  Gerek grammar ( dil bilgisi ) gerekse writing skillerinin ( yazı yazma yeteneği ) çok iyi olması, reading ( okuma ) parçalarında  anlatılan olayın özünü iyi kavrayabilmeleri içinde dikkatli olmaları gerekiyor. Okuma parçası okunduktan sonra soruya çok dikkat etmekte yarar var. Sınava giren bir çok  öğrenci sorunun kendisinden ne istediğini kavrayamadığından  hatalar yapabilmekte. Sizden istenen ….’nın dışında ya da hangisi değildir tarzında sorulara çok dikkatli yaklaşmakta yarar var .

 

Yeditepe Üniversitesi Proficiency sınavını başaramayan öğrenciler seviye tespit sınavına alınır. Bu sınavın gayesi  İngilizcede ki bilgi seviyenizi test ederek sizi en uygun kura yerleştirmektir. Yeditepe Üniversitesinde A, B ve C kuru olmak üzere 3 adet kur vardır . En düşük seviyeli kur C kurudur. Bu kurda temel düzeyde İngilizce bilgileri verilir. B kuru ise daha çok dil bilgisi  ağırlıklı orta dereceli İngilizce kurudur. A kuru en yüksek seviyeli kur olmakla beraber okuyacağınız bölüme göre Social, Business, Medicine ve Science olmak üzere 4 e ayrılır. Bu kurda ESP isimli bir ders vardır. Bu dersin kapsamı yukarıda ki 4 bölüme göre değişiklik gösterir. Mesleki İngilizceye yönelik öğrencilere terimler öğretilir. ESP dersinde daha önce belki de hiç görmediğiniz birçok terim, deyim ve kelime  ile karşılaşacaksınız. ESP dersinde başarılı olabilmek için tek seçenek gün içinde öğrenilen kelimeleri, deyimleri, ifadeleri  tekrarlamak ve hafta sonları bir önceki  haftanın tüm kelimelerini baştan çalışmaktır.

 

Yeditepe üniversitesinin seviye belirleme sınavları hakkında bilgi verilecek olursa;  İlk etap, ilk sınav C kurunu atlama sınavıdır. Sınavın zorluk derecesi ortadır. Eğer dil bilgisi  kurallarını iyi biliyorsanız, şıklardan doğru cevabı seçmek pek zor olmaz.. İkinci aşamada ki sınav B kuru  atlama sınavıdır . Hemen belirtelim ki bu sınav birinci sınav kadar  kolay değildir. Sınavda  büyük bir olasılıkla bilinmeyen  birçok kelime, ifade deyim çıkacaktır. Zaten işin en önemli etabı da bu bölümdür.. Cümle içinde kullanılan bir kelime nedeni ile cümlenin anlamını tam çözemez ve anlamazsanız doğru yanıt vermekte tereddüte düşer ve zorlanırsınız. Bu nedenle yanlış yanıt verme oranınız artar. Fakat bu sınavların en iyi yanı sınavda yanlışlar doğruları kesinlikle götürmüyor. Bu nedenle soruları boş bırakmayın. Eğer eleme yöntemini bilir ve uygularsanız bir iki şıkkı eleyerek doğru seçeneği bulma şansınızı artar.

 

 

Diğer Yazılar

Leave a Comment